Ružinov

Po uzavretí ulice Mlynské nivy v bratislavskom Ružinove sa do ťažkej situácie dostali majitelia áut, ktorí parkovali na Páričkovej. Na Páričkovu totiž odklonili MHD, vďaka čomu sem majú osobné autá vstup zakázaný, o parkovaní ani nehovoriac. O to prekvapenejší zostal dnes starosta Ružinova Martin Chren, keď sa bol pozrieť na náhradné parkovisko, ktoré pre obyvateľov zriadili.

Bratislavský Ružinov bude v tomto roku hospodáriť s rozpočtom viac ako 44,49 milióna eur. Rozhodli o tom v utorok (19.2.) poslanci na zasadnutí miestneho zastupiteľstva (MZ), keď jednohlasne schválili rozpočet mestskej časti na rok 2019.

  • Uzávery Mlynské nivy a D4/R7
  • 18.02.2019 11:36

VIDEO: MHD chodí po novom cez Páričkovu. Boli sme sa tam pozrieť

0 0

Po uzavretí ulice Mlynské nivy je Páričkova ulica prejazdná už len pre MHD (linky č. X72, 50, 205), cyklistov a taxíky. A to v oboch smeroch. Osobným autám je prejazd cez túto ulicu zakázaný. Na mieste sme sa boli presvedčiť, ako to funguje.

Azda najciteľnejšie sa počas veľkej hromadnej opravy dopravné obmedzenia dotknú obyvateľov štvrte zvanej 500 bytov. Tým nielenže znemožnili parkovať na Páričkovej, ktorá bude od pondelka slúžiť len pre MHD, ale bočné uličky zablokovali betónovými zábranami, takže ľudia sa tadiaľ autami už nedostanú...

Starostlivosť o zeleň v bratislavskom Ružinove by mohol mať v budúcnosti na starosť hlavný záhradník. Také sú plány starostu Martina Chrena, ktorý chce prinavrátiť aj program dobrovoľných inšpektorov životného prostredia.

Bratislavčania v hlasovaní rozhodli, že z občianskeho rozpočtu mesta (vo výške 50 000 eur) pôjde 9495 eur na projekt s názvom „Bez bariér za zdravím", a to na zlepšenie podmienok pre chodcov, cyklistov, matky s kočíkmi a občanov so zníženou schopnosťou pohybu v okolí Nemocnice s poliklinikou na  Antolskej neďaleko jazera Veľký draždiak.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.