Rača

  • Kultúra
  • 11.09.2003 00:00

Račianske vinobranie opäť láka

0 0

Tradične bohatý program prinesie Račianske vinobranie, ktoré sa uskutoční v dňoch 12. až 14. septembra v Rači. Chýbať nebudú ani rôzne súťaže, do ktorých sa budú môcť zapojiť obyvatelia Rače, a nezabudlo sa ani na deti.

  • Šport
  • 05.06.2003 00:00

Hokejisti pozývajú

0 0

Tentoraz však nie tí z ľadových plôch, ale pozemní hokejisti zo Základnej školy na Plickovej ulici č. 9 v Rači.

V piatok, sobotu a nedeľu od 13. do 15. septembra bude v Rači ďalší ročník tradičného Račianskeho vinobrania. Račania, ale aj návštevníci z iných bratislavských mestských častí budú oslavovať novú úrodu hrozna a vína.

  • Kultúra
  • 09.08.2001 00:00

Račianske vinobranie sa vydarilo

0 0

Uplynulý víkend zažila Rača opäť vinobranie. Prišli nielen domáci, ale aj obyvatelia ostatných bratislavských mestských častí. Napriek nie veľmi vydarenému počasiu sa tohtoročné račianske vinobranie opäť vydarilo.

  • Kultúra
  • 12.07.2001 00:00

Račianske vinobranie bude plné atrakcií

0 0

Množstvo súťaží, atrakcií, hudby a zábavy - taký je program tohtoročného vinobrania, ktoré bude v polovici septembra v mestskej časti Rača. Chýbať, samozrejme, nebude víno, či to budúce vo forme burčiaku, alebo to z predchádzajúcich úrod vo forme ušľachtilého moku.

  • Zdravie a životný štýl
  • 28.06.2001 00:00

Budúca spolupráca v znamení vína

0 0

Vo viacerých oblastiach začínajú spolupracovať bratislavská mestská časť Rača a mestečko Gols z rakúskej spolkovej krajiny Burgenland. Jedno z najvýraznejších spojení tvorí vinohradníctvo, ktorým sú obidve miesta veľmi známe.

Päťčlenný tím Bratislavských novín testoval ponuku jedál na vianočných trhoch. Kým minulý rok sme ochutnávali netradičné špeciality, tentoraz sme si vyberali stánky, ktoré mali v názvoch „tradičný“, „domáci“ či „ako od babičky“. Oplatí sa veriť upútavkám?

Keď sa pozriete na postavy v Amesovej izbe, pochopíte, že vidieť niečo na vlastné oči neznamená vždy vidieť objektívnu realitu. Tu neplatí - čo vidíš, to je. Pre tento zmyslový zážitok netreba chodiť až do Tricklandie, Amesovu izbu nájdete aj v Bratislave. A užiť aj zvečniť si ju môžete bezplatne.

Na sociálnej sieti sa dnes predpoludním objavili fotografie urobené približne pred týždňom v lese nad Dúbravkou. Vidno na nich stromy, okolo ktorých je nasnežené, ale zároveň nespočetné množstvo okrúhlych útvarov v pomerne pravidelných radoch, na ktorých biela pokrývka nie je. Nielen obyvatelia Dúbravky si celý deň lámali hlavy, čo alebo kto takéto niečo mohol na snehu vytvoriť...

Prípad 71-ročného pána Mariána Šipkovského z Vrakune, ktorý zaplatil za cestu taxíkom z Kramárov do Vrakune takmer 100 eur zaujal obrovské množstvo ľudí. Niektorí sa dokonca rozhodli, že dedkovi prispejú aj finančne, aby v ňom nezostal pocit, že starých ľudí možno takto beztrestne zneužívať na vlastné obohatenie. Na sociálnych sieťach sa už objavila aj fotografia auta ako aj tváre nepoctivého taxikára Aladára Čóku...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.