Rača

  • Výstavba
  • 28.09.2000 00:00

Račania si rozšírili cintorín

0 0

Mestská časť Rača už nebude trpieť nedostatkom hrobových miest. Jediný račiansky cintorín bol totiž v týchto dňoch rozšírený o 100 nových hrobových miest.

V piatok 15. septembra sa v Rači uskutoční tradičné Račianske vinobranie, ktoré potrvá až do nedele 17. septembra. Piatok ako deň voľna využili jeho organizátori, aby odštartovali trojdňovú oslavu vína, pre Raču od nepamäti príznačného.

Cez víkend od 15. do 17. septembra sa v Rači uskutoční tradičné Račianske vinobranie. O jeho programe, novinkách a najväčších lákadlách sme sa pozhovárali s račianskym starostom Pavlom BIELIKOM.

  • Kultúra
  • 04.05.2000 00:00

Račania budú hodovať

0 0

V prvý májový víkend budú v mestskej časti Rača tradičné Račianske hody. Začínajú sa už v sobotu o 16. hodine ľudovou veselicou v kultúrnom stredisku Račan a verejnou ochutnávkou vín tunajšieho Vinohradníckeho spolku v Obecnom dome.

  • Doprava
  • 23.03.2000 00:00

Pre opravu trate nepôjdu električky

0 0

Dopravný podnik Bratislavy v polovici marca začal s plánovanou rekonštrukciou električkovej trate v úseku medzi železničnou stanicou Vinohrady a konečnou zastávkou v Rači.

  • Doprava
  • 09.03.2000 00:00

Čachtická ulica bude uzavretá

0 0

Od 17. marca až do konca júna bude úplne uzavretá Čachtická ulica v úseku Hybešová - Detvianska. Na úseku dlhom 570 metrov sa totiž bude rekonštruovať električková trať a inžinierske siete. Súčasne bude kompletne obnovená cesta ako aj priľahlé chodníky.

Bratislavčania rozhodli jednoznačne. Za nového primátora si zvolili mladého ambiciózneho architekta Matúša Valla. Žiadny komunálny politik a ani profesionálny manažér nedokázali tak presvedčiť obyvateľov hlavného mesta ako práve Matúš Vallo. Niektorí ho volili kvôli sympatiám, iní kvôli jeho programu, že chce konečne zmeniť naše mesto k lepšiemu. Bratislavské noviny sa zhovárali s novým primátorom Matúšom Vallom.  

Deti by sme mali chrániť voči infekčným chorobám, najlepšie je očkovanie. Epidemiológovia ale varujú. Na Slovensku klesá zaočkovanosť detí. Ohrozené sú hlavne najmladšie v prvom roku života. Epidemiologička nám porozprávala príbehy, pri ktorých deti na neočkovanosť doplatili.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.