Petržalka

  • Zdravie a životný štýl
  • 17.05.2001 00:00

Aupark sa rozširuje, otvoria ho na jeseň

0 0

Už na jeseň tohto roka otvorí v Petržalke na Einsteinovej ulici svoje brány najväčšia nákupná galéria na Slovensku - Aupark. Novinkou je, že jeho celková plocha sa rozšírila na rekordných 100 000 m2 - na západnej strane objektu pribudol komplex multikín, na opačnej strane budovy vyrastajú ďalšie obchodné priestory a päťpodlažný parkovací dom, ktorý rozšíri kapacitu parkovania na vyše 2300 miest.

V nedeľu 8. apríla odštartovala nová dostihová sezóna, ale namiesto toho, aby sa na koníky pozrelo jarné slniečko, z neba sa valili prúdy dažďa. Skutočným milovníkom dostihového športu to však náladu nepokazilo, úvodný deň na Závodisku Bratislava mal aj tak svoje čaro a malým bonbónikom bola návšteva autora dedektívnych románov Dicka Francisa.

  • Kultúra
  • 05.04.2001 00:00

Opera za tri groše v Aréne

0 0

Divadlo Aréna uvádza od 5. apríla svoj najnovší titul Opera za tri groše od Bertolta Brechta a Kurta Weilla. Režisérom a autorom výtvarného návrhu bábkových postáv je Milan Sládek.

  • Šport
  • 05.04.2001 00:00

Začína sa nová sezóna dostihov

0 0

Je tu apríl a s ním sa znovu rozbúchavajú srdcia fanúšikov turfu. V nedeľu 8. apríla sa totiž prvý raz v tomto roku otvoria brány Závodiská Bratislavy.

  • Zdravie a životný štýl
  • 05.04.2001 00:00

Nepochopiteľné správanie okresného úradu

0 0

V Petržalke je viacero objektov detských jaslí, nie všetky však spravuje mestská časť. Do jej správy bolo v roku 1991 zverených šesť z nich.

  • Polícia
  • 05.04.2001 00:00

Bratislavčan pašoval osem kíl heroínu

0 0

Na hraničnom priechode Petržalka - Berg sa colníkom Protinarkotického oddelenia Colného riaditeľstva SR podarilo zadržať 8,15 kilogramu heroínu. Drogy, ktoré v automobile Opel Omega prevážal 38-ročný Bratislavčan, boli ukryté pod zadným sedadlom, v sedadle spolujazdca a v stropnej dutine automobilu.

Hipster, hipsterský štýl a komunita hipsterov. V Bratislave už niekoľko rokov kraľuje trend "hipsterizmu". Ľudia v meste majú na tento trend veľa názorov. Je skupina, ktorá hipsterov „hejtuje“, potom sú tí, ktorým sú hipsteri ľahostajní a tí, pre ktorých sú inšpiratívni. Viete, ako ho identifikujete?

Pomerne veľký ohlas vyvolala fotografia, ktorá sa dnes objavila na facebookovej stránke Bývanie a prenájom. Je na nej zachytená jedna z izieb v štvorizbovom byte na Rajeckej ulici vo Vrakuni, za ktorú si prenajímatelia pýtajú 165 eur. Viacerým diskutujúcim sa zdá byť táto cena prehnaná v porovnaní so životným priestorom, ktorý budúcej podnájomníčke ponúka... A čo si myslíte vy?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.