Petržalka

  • Šport
  • 08.04.1999 09:00

Štvrtáci, poďte si zaplávať

0 0

Základná škola na Turnianskej ulici po vzore škôl vo vyspelých krajinách sa snaží spájať vzdelávanie žiakov s inými aktivitami.

  • Samospráva
  • 08.04.1999 09:00

Petržalskí poslanci bližšie k voličom

0 0

Petržalskí poslanci sa rozhodli zintenzívniť kontakt s voličmi - obyvateľmi Petržalky a pokúsia sa vyjsť tak v ústrety mnohým, ktorých trápia rôzne problémy, alebo sa nevedia zorientovať v spleti príkazov, nariadení a úradných postupov.

  • Kultúra
  • 08.04.1999 09:00

Protidrogová prevencia predškolákov

0 0

V mestskej časti Petržalka sa v troch materských školách začala realizácia projektu primárnej prevencie drogovej závislosti pod názvom Petržalka deťom - deti Petržalke.

  • Zdravie a životný štýl
  • 25.03.1999 09:00

Dôchodcovia majú lacnejšiu stravu

0 0

Napriek povesti mladého sídliska má Petržalka aj starších spoluobčanov, ktorým venuje osobitnú pozornosť a snaží sa im vychádzať v ústrety. Jednou z aktivít je aj zabezpečovanie stravy pre dôchodcov a zdravotne postihnutých obyvateľov.

  • Zdravie a životný štýl
  • 11.03.1999 09:00

Petržalčania budú upratovať

0 0

Tohtoročné jarné upratovanie, ktoré už tradične organizuje petržalský miestny úrad, bude charakterizovať zintenzívnené vyhrabávanie kríkov, dočisťovanie kontajnerových stojísk, miestnych komunikácií a vnútrosídliskových priestorov, ale predovšetkým prísna kontrola.

Viacero obyvateľov Podunajských Biskupíc zaregistrovalo včera večer policajnú naháňačku, keď jej motohliadkam po uliciach unikal automobil značky Fiat Punto, ktorý neustále menil smer jazdy a neváhal sa otáčať ani cez trávniky. Policajti museli použiť aj služobné zbrane, aby nakoniec vodiča dostihli, zastavili a spacifikovali. Ukázalo sa, že bol pod vplyvom alkoholu!

AKTUALIZOVANÉ Bratislavský primátor Matúš Vallo dnes zverejnil svoje stanovisko k premnoženiu komárov, ktoré v týchto horúcich dňoch najmä po večeroch štípu a pijú krv väčšine obyvateľov nášho hlavného mesta. Magistrát sa rozhodol pre biologické prípravky, nakoľko chemické postreky pokladá za škodlivé látky pre prírodu, zvieratá, ale v konečnom dôsledku aj pre samotných ľudí...

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave vykoná orientačný monitoring výskytu komárov, o ktorý ho požiadali samosprávy obcí v povodí Moravy. "Na základe tohto monitoringu môže v prípade zistenia zhoršenej epidemiologickej situácie alebo jej bezprostrednej hrozby odporučiť samosprávam vykonať dezinsekčný zásah," uviedla hovorkyňa úradu Katarína Nosálová.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.