Nové Mesto

  • Kultúra
  • 08.02.2001 00:00

Vylezte na stenu

0 0

Vestibulu bratislavského Polus City Centra v týchto dňoch dominuje vysoká umelá horolezecká stena, ktorú tu postavili v rámci akcie zameranej na podporu uvedenia filmu Vertical Limit v kinosálach Ster century.

  • Samospráva
  • 08.02.2001 00:00

Nové Mesto bude stavať aj rekonštruovať

0 0

Aj keď v najbližšom období sa v mestskej časti Nové Mesto pravdepodobne nezačne s podobnými veľkými investíciami, akou je Polus City Center, Bytový dom ICT alebo Račianske mýto, rozsah plánovaných investičných akcií je pozoruhodný.

Už posledné tréningy pred prvým súťažným dňom majstrovstiev Európy v krasokorčuľovaní naznačili, že bratislavský divák je hladný po tomto, voľakedy jeho, športe. Desiatky divákov využili šancu dostať sa na Zimný štadión Ondreja Nepelu a s vrelou žičlivosťou sledovali posledné tréningové jazdy účastníkov šampionátu.

  • Kultúra
  • 23.11.2000 00:00

Filmový festival Bratislava 2000

0 0

V piatich kinách Istropolisu a v kinosále v Ster Century Cinemas v novootvorenom Polus City Center sa od 1. do 9. decembra budú premietať súťažné filmy druhého ročníka Medzinárodného filmového festivalu Bratislava.

  • Zdravie a životný štýl
  • 23.11.2000 00:00

Nové Mesto chce opraví lanovku na Kolibe

0 0

Napriek tomu, že mestská časť Nové Mesto má pripravený projekt revitalizácie zdevastovanej sedačkovej lanovky na Kolibe, Bratislavčania si na Cvičnej lyžiarskej lúke na Kamzíku tak skoro nezalyžujú.

  • Zdravie a životný štýl
  • 09.11.2000 00:00

Carrefour otvára druhý hypermarket

0 0

Spoločnosť Carrefour 22. novembra otvára svoj druhý hypermarket v Bratislave. Po prvom, veľmi úspešnom projekte na Panónskej ceste v Petržalke, prichádza teraz Carrefour s druhou, ešte väčšou predajňou v rámci obchodno-kultúrneho centra Polus.

Tragédia, keď pre požiar v ubytovni na Mlynských luhoch prišli minulý mesiac o život traja ľudia, pripomenula zúfalú situáciu s dostupnými nájomnými bytmi v našom hlavnom meste. Potrebujú ich seniori, obyvatelia z reštituovaných domov, mladé rodiny s deťmi, učitelia či policajti... Ak sa chceme porovnávať s inými mestami, tak v Bratislave by muselo pribudnúť 10-tisíc mestských bytov ročne. Skutočnosť? Za 10 rokov to bolo len 57 bytov, čo je asi 5 bytov za rok, konštatuje viceprimátorka Bratislavy LUCIA ŠTASSELOVÁ.

Ku kurióznej situácii dnes došlo v ženskej prvej futbalovej lige, keď sa hrali v Bratislave takmer súčasne dva zápasy. O 10:30 h privítal ŠK Slovan Bratislava hráčky Partizánu Bardejov na ihrisku "v jame" pri Kuchajde a len o 100 metrov ďalej sa o 12:00 h začalo stretnutie medzi NMŠK Vitana Bratislava a FC Nitra. V oboch prípadoch uspeli Bratislavčanky, keď belasé zvíťazili 2:0 a červeno-biele 2:1.

Vyzerá to tak, že organizátori MS v hokeji sa trochu prepočítali, keď zriadili záchytné parkoviská pre návštevníkov svetového šampionátu s takou veľkou kapacitou. Oplotené či vyznačené plochy na Tyršovom nábreží, respektíve pri štadióne ŠKP v Dúbravke sú väčšinou úplne prázdne alebo sa na nich nachádza len pár áut, čo mnohých Bratislavčanov irituje...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.