Lamač

  • Výstavba
  • 24.08.2000 00:00

Vedecký park na Rázsochách

0 0

Okolie rozostavanej budovy fakultnej nemocnice Rázsochy v Lamači by sa malo čoskoro premeniť na vedecko-technologický park, pri ktorom by mali vyrásť polyfunkčné obytné súbory s oddychovo-rekreačným areálom prepojeným na Malé Karpaty.

  • Výstavba
  • 28.01.1999 00:00

Na Heyrovského postavia 90 nových bytov

0 0

Jedným z projektov odsúhlasených predchádzajúcim lamačským zastupiteľstvom je aj štúdia výstavby 90 bytových jednotiek na Heyrovského ulici. Podľa nej by mala na tejto ulici vyrásť viacpodlažná, kompaktná, výškovo stupňovaná bytová zástavba so vstavanou občianskou vybavenosťou v prízemí a parkovaním v suteréne.

Po decembrových komunálnych voľbách zasadol do kresla starostu mestskej časti Lamač Ing. Ľubomír PLAI. Aj keď doteraz v samospráve nepracoval, problémy mestskej časti pozná a trúfa si na ich riešenie. V tejto súvislosti sem ho požiadali, aby nám priblížil svoju predstavu o rozvoji Lamača počas nasledujúceho funkčného obdobia.

  • Samospráva
  • 28.01.1999 00:00

Zaujímavosti o mestskej časti Lamač

0 0

Najstaršia zachovaná správa o majetkoch, zvaných Plumnou - Blumenau pochádza z roku 1279. Tohto roku mošonský a bratislavský išpán Peter daroval Jakubovi, richtárovi Bratislavy, akúsi pustú a neobývanú zem, ktorá sa menuje Plumnou.

Viacero obyvateľov Podunajských Biskupíc zaregistrovalo včera večer policajnú naháňačku, keď jej motohliadkam po uliciach unikal automobil značky Fiat Punto, ktorý neustále menil smer jazdy a neváhal sa otáčať ani cez trávniky. Policajti museli použiť aj služobné zbrane, aby nakoniec vodiča dostihli, zastavili a spacifikovali. Ukázalo sa, že bol pod vplyvom alkoholu!

AKTUALIZOVANÉ Bratislavský primátor Matúš Vallo dnes zverejnil svoje stanovisko k premnoženiu komárov, ktoré v týchto horúcich dňoch najmä po večeroch štípu a pijú krv väčšine obyvateľov nášho hlavného mesta. Magistrát sa rozhodol pre biologické prípravky, nakoľko chemické postreky pokladá za škodlivé látky pre prírodu, zvieratá, ale v konečnom dôsledku aj pre samotných ľudí...

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave vykoná orientačný monitoring výskytu komárov, o ktorý ho požiadali samosprávy obcí v povodí Moravy. "Na základe tohto monitoringu môže v prípade zistenia zhoršenej epidemiologickej situácie alebo jej bezprostrednej hrozby odporučiť samosprávam vykonať dezinsekčný zásah," uviedla hovorkyňa úradu Katarína Nosálová.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.