Lamač

  • Samospráva
  • 07.10.2004 00:00

Mesto pomôže mestskej časti

0 0

Mesto Bratislava požičia dva milióny korún mestskej časti Lamač na výstavbu 7 nájomných bytov v nadstavbe budovy lamačského miestneho úradu. Rozhodli o tom mestskí poslanci.

  • Zdravie a životný štýl
  • 08.04.2004 00:00

Na nocľaháreň zrazu nie je dosť peňazí

0 0

Mimovládne organizácie opätovne žiadajú predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Ľuba Romana o pomoc pri zachovaní nocľahárne v mestskej časti Lamač.

  • Zdravie a životný štýl
  • 20.11.2003 00:00

V Lamači bude útulok pre bezdomovcov

0 0

Snaha predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Ľuba Romana pomôcť bezdomovcom v meste priniesla konkrétny efekt: od 6. decembra bude fungovať nocľaháreň pre ľudí bez domova v mestskej časti Lamač.

  • Zdravie a životný štýl
  • 19.06.2003 00:00

Zlepšujú rekreačnú funkciu lúky

0 0

V predchádzajúcom čísle Bratislavských novín bol uverejnený list čitateľa, v ktorom kritizoval stav rekreačnej lúky v blízkosti Lamača a nepriamo aj obhospodarovanie Bratislavského lesného parku.

  • Zdravie a životný štýl
  • 05.06.2003 00:00

Lúku v Lamači ničia haldy stavebnej sute

0 0

Som 24-ročný Bratislavčan z Lamača. Bývam v bezprostrednom okolí bratislavského lesoparku, v ktorom aj trávim pomerne veľa svojho voľného času. Každý pozornejší návštevník tejto zóny oddychu si môže všimnúť zmeny, ktoré sa tu dejú.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.