Lamač

  • Zdravie a životný štýl
  • 24.11.2005 00:00

Opäť otvorili útulok pre ľudí bez domova

0 0

Od 15. novembra je v Lamači opäť v prevádzke útulok pre ľudí bez domova - nočný stacionár, v ktorom už tretiu sezónu poskytuje Bratislavský samosprávny kraj bezdomovcom možnosť prenocovať.

  • Výstavba
  • 27.10.2005 00:00

Za novým Lamačom má vyrásť novší

0 0

Predstava, že sa urbanistické využitie Lamača potiahne ďalej na sever, je staršia ako dnešná nová, sídlištná časť tejto mestskej časti. Naštartovať túto etapu mal obchodný dom Jednoty, ktorý však už roky pripomína skôr egyptský sarkofág.

  • Výstavba
  • 27.10.2005 00:00

Výstavba bytov sa stala súdnou kauzou

0 0

Výstavba približne stovky bytov v štyroch bytových domoch na Heyrovského ulici v bratislavskej mestskej časti Lamač sa najprv stala predmetom sporu vnútri samosprávy, teraz je už aj mediálnou kauzou živiacou noviny i elektronické médiá.

  • Zdravie a životný štýl
  • 20.10.2005 00:00

Česká lekcia, ako sa vyrába lacné teplo

0 0

Jedným z kľúčových bodov volebného programu v Lamači bola modernizácia a zefektívnenie vykurovania - jeho napĺňanie sa už začalo a znamená, že Lamačania budú mať lacnejšie teplo ako v iných mestských častiach.

Ktovie, v akom stave boli chodníky i vozovka na Vrančovičovej ulici, pochopí, prečo zvolal starosta Peter Šramko začiatkom septembra zastupiteľstvo na mimoriadne zasadnutie.

  • Výstavba
  • 16.06.2005 00:00

Územie na konci Lamača má budúcnosť

0 0

Územie za starým obchodným domom v Lamači v smere ku hranici s mestskou časťou Záhorská Bystrica je perspektívnym miestom, kde sa v budúcnosti bude realizovať ďalšia výstavba.

„Na Petržalke som vždy miloval zeleň, no zároveň mi vždy prekážalo, ako sa k nej správame. A môj postoj sa nezmenil ani dnes,“ hovorí Peter Farkašovský (22), ktorý do Petržalky priniesol plogging – beh, pri ktorom zbierate odpadky.

Už takmer šesť rokov je úplne prázdny a nevyužitý komplex budov bývalého SOU železničného, ktorý sa v mestskej časti Rača, konkrétne ulici Na pántoch. Súčasťou objektu je výšková budova, kde bol kedysi internát, ale aj učebne, dielne, jedáleň, telocvičňa či dokonca bazén. Všetko je opustené od 31.12.2013, kedy školu zatvorili a odvtedy to tu pomaly chátra...

To, že okolie paneláku na Stavbárskej ulici, ktorému celá Bratislava hovorí Pentagon, nie je príliš bezpečné miesto, vedia tiež hádam všetci. Dva roky tu v rámci prevencie mala svoj karavan mestská polícia, ale v auguste túto stanicu zrušili, pretože sa podľa magistrátu minula účinkom a nedávno si tu asociáli rozložili stany a dokonca si z domu natiahli cez kábel aj elektrickú energiu!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.