• Samospráva
  • 16.04.2018 14:05

V Lamači opravia cestu i chodník na Podháji

0 0
lamač oprava cesty
Zdroj: TASR

Tohtoročné masívne opravy bratislavských ciest sa od uplynulého víkendu týkajú aj Lamača. Hlavné mesto začalo opravovať približne 500 m dlhý úsek ulice Podháj, jednej z hlavných komunikácií na území mestskej časti.

Zdroj: TASR

Rekonštrukcia sa týka úseku od Podlesnej ulice po Cestu na Klanec, úplne dolnú časť ulice opravovali v septembri 2017. Práce majú trvať do 27. apríla a oprava sa bude týkať aj chodník.

Práce ovplyvnili aj premávku liniek MHD. "V čase rekonštrukcie je zrušená zastávka Studenohorská, zastávky 'Podháj' a 'Klanec' môžu byť operatívne počas prác premiestnené o približne 25 m," uvádza mestská časť na svojom webe.

Ďalšou komunikáciou v Lamači, ktorú má magistrát v rámci tohtoročných rekonštrukcií ciest opraviť, je hlavný tranzitný ťah na Hodonínskej ulici. Opravovať sa bude celý úsek od okružnej križovatky OK 5 až po hranicu Lamača s Dúbravkou. Nový asfalt dostane aj komunikácia v novovybudovanej svetelnej križovatke pri Pantlovi, ktorá má byť spustená k 15. máju.

Zdroj: TASR

Tohtoročné opravy ciest v hlavnom meste sa začali na začiatku apríla prácami na Dolnozemskej a Bajkalskej ulici. Celkovo chce bratislavský magistrát opraviť 100 km jazdných pruhov a 19 km chodníkov. Modernizácia sa má týkať aj 26 zastávok MHD, v pláne je tiež 200 bezbariérových úprav priechodov pre chodcov.

Na rekonštrukciu vyčlenilo hlavné mesto 16 miliónov eur, deväť miliónov poskytol štát.

(TASR)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.