Lamač

  • Život v meste
  • 05.06.2003 00:00

Lúku v Lamači ničia haldy stavebnej sute

0 0

Som 24-ročný Bratislavčan z Lamača. Bývam v bezprostrednom okolí bratislavského lesoparku, v ktorom aj trávim pomerne veľa svojho voľného času. Každý pozornejší návštevník tejto zóny oddychu si môže všimnúť zmeny, ktoré sa tu dejú.

  • Život v meste
  • 05.06.2003 00:00

Nemocnicu na Rázsochách už nedostavajú

0 0

Vláda koncom mája definitívne rozhodla o zastavení dostavby rozostavanej nemocnice na Rázsochách a rozhodla, že objekt sa predá. Prípadný kupec ho nebude musieť dostavať ako nemocnicu, ale ho môže využiť aj na iné účely.

  • Samospráva
  • 10.04.2003 00:00

Poslanci darovali svoje odmeny

0 0

Komunitná nadácia Bratislava realizuje od októbra minulého roku projekt „Poďme spolu, podporíme našu školu“. Je určený bratislavským základným školám. Tie boli oslovené s nápadom zbierať finančné prostriedky na konkrétny účel.

  • Výstavba
  • 28.03.2002 00:00

V Lamači bude nová fontána

0 0

Na Malokarpatskom námestí v Lamači postavia novú fontánu. Jej vybudovanie je súčasťou rekonštrukcie celého námestia, na ktorom by mali pribudnúť aj lavičky a sedenie pred pódiom.

Bratislavčania rozhodli jednoznačne. Za nového primátora si zvolili mladého ambiciózneho architekta Matúša Valla. Žiadny komunálny politik a ani profesionálny manažér nedokázali tak presvedčiť obyvateľov hlavného mesta ako práve Matúš Vallo. Niektorí ho volili kvôli sympatiám, iní kvôli jeho programu, že chce konečne zmeniť naše mesto k lepšiemu. Bratislavské noviny sa zhovárali s novým primátorom Matúšom Vallom.  

Deti by sme mali chrániť voči infekčným chorobám, najlepšie je očkovanie. Epidemiológovia ale varujú. Na Slovensku klesá zaočkovanosť detí. Ohrozené sú hlavne najmladšie v prvom roku života. Epidemiologička nám porozprávala príbehy, pri ktorých deti na neočkovanosť doplatili.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.