Lamač

  • Zdravie a životný štýl
  • 08.04.2007 09:56

Budovu Satelitu na Borinskej ulici zbúrajú

0 0

Zničenú budovu na Borinskej ulici známu ako Satelit je mestská časť Lamač rozhodnutá predať. O kúpu objektu prejavilo záujem osem kupcov, pri predaji však nemá byť rozhodujúca cena.

V sérii našich rozhovorov so starostami jednotlivých bratislavských mestských častí pokračujeme aj v tomto vydaní, tentoraz sme sa pozhovárali so starostkou Lamača Oľgou KELTOŠOVOU (SDKÚ-DS, Smer-SD, SNS).

Predĺženie Harmincovej ulice na Rázsochy sa asi ešte oddiali, pretože stále nedošlo k dohode medzi mestom a súkromným vlastníkom pozemkov, na ktorých má cesta stáť.

  • Výstavba
  • 23.03.2007 11:37

Návrat štúdie Staré záhrady so zmenami

0 0

Štúdia polyfunkčnej výstavby v lamačskej časti Staré záhrady z júla 2005 sa vracia v týchto dňoch so zmenami a doplnkami, ktoré žiadal zapracovať nielen magistrát, ale aj poslanci miestneho zastupiteľstva mestskej časti Lamač.

Na úseku Lamačskej cesty od križovatky s Ulicou Janka Alexyho po križovatku s Harmincovou ulicou by sa onedlho malo jazdiť obojsmerne. Tento starší úsek cesty by mal zatiaľ zostať bez stavebných a dopravných zmien.

Po novom úseku Lamačskej cesty ktorý bol v smere od Lamača do centra uzatvorený, môžu od stredy popoludnia jazdiť vozidlá mestskej hromadnej dopravy a vozidlá stavby.

AKTUALIZOVANÉ Stredajšie prvé kolo kvalifikácie Ligy majstrov, ktoré sa konalo na Tehelnom poli prilákalo do Bratislavy futbalových fanúšikov z rôznych krajín a tí spôsobili v centre mesta doslova peklo! Agresívni útočníci si to rozdali na Ventúrskej ulici a vyvolali v pešej zóne obrovský chaos. Niektorí ľudia sa dokonca báli, že ide o teroristický útok!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.