Lamač

  • Výstavba
  • 28.01.1999 00:00

Na Heyrovského postavia 90 nových bytov

0 0

Jedným z projektov odsúhlasených predchádzajúcim lamačským zastupiteľstvom je aj štúdia výstavby 90 bytových jednotiek na Heyrovského ulici. Podľa nej by mala na tejto ulici vyrásť viacpodlažná, kompaktná, výškovo stupňovaná bytová zástavba so vstavanou občianskou vybavenosťou v prízemí a parkovaním v suteréne.

Po decembrových komunálnych voľbách zasadol do kresla starostu mestskej časti Lamač Ing. Ľubomír PLAI. Aj keď doteraz v samospráve nepracoval, problémy mestskej časti pozná a trúfa si na ich riešenie. V tejto súvislosti sem ho požiadali, aby nám priblížil svoju predstavu o rozvoji Lamača počas nasledujúceho funkčného obdobia.

  • Samospráva
  • 28.01.1999 00:00

Zaujímavosti o mestskej časti Lamač

0 0

Najstaršia zachovaná správa o majetkoch, zvaných Plumnou - Blumenau pochádza z roku 1279. Tohto roku mošonský a bratislavský išpán Peter daroval Jakubovi, richtárovi Bratislavy, akúsi pustú a neobývanú zem, ktorá sa menuje Plumnou.

  • Život v meste
  • 28.01.1999 00:00

Nemocnica stále chátra

0 0

Na území mestskej časti Lamač je už niekoľko rokov rozostavaný komplex nemocnice, ktorý sa doteraz nepodarilo dokončiť a posledné roky postupne chátra. Nemocnica, s ktorej výstavbou sa začalo niekedy v osemdesiatych rokoch, bola projektovaná na predchádzajúci systém zdravotníctva.

V krátkom čase by sa v Lamači malo začať s realizáciou projektu polyfunkčného objektu na Studenohorskej ulici. Vypracovaná urbanisticko-architektonická štúdia rieši dobudovanie existujúcej bytovej zástavby v tejto časti navrhovaným bytovým domom s občianskou vybavenosťou a garážami na voľnej zelenej ploche.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.