Karlova Ves

  • Zdravie a životný štýl
  • 03.06.2004 00:00

Zoo je opäť otvorená a ponúka novinky

0 0

Zoologická záhrada bola od decembra minulého roku do konca mája uzatvorená. O zmenách, ktoré v nej za ten čas uskutočnili, ako aj plánoch na jej dobudovanie, sme sa pozhovárali s jej riaditeľkou Miloslavou ŠAVELOVOU.

  • Kultúra
  • 20.05.2004 00:00

Základnú školu na Karloveskej utlmujú

0 0

Útlmový program pre Základnú školu na Karloveskej ulici 3 schválilo karloveské miestne zastupiteľstvo. Znamená to, že v tejto škole sa nebudú otvárať prvé ročníky.

Starosta Karlovej Vsi Bystrík Hollý odmietol informácie o rušení či zatváraní základných škôl v tejto mestskej časti a označil ich za poplašné. Podľa neho samospráva iba dáva správu budov do pôvodného stavu.

  • Kultúra
  • 11.03.2004 00:00

Desať dní festivalu frankofónnych filmov

0 0

Spoločným menovateľom rozličných umeleckých postupov, režisérskych osobností a krajín pôvodu od Burkiny Faso cez Belgicko až po Maroko a Rumunsko je rovnaký jazyk - francúzština. Medzinárodný festival frankofónnych filmovsa uskutoční od 17. do 26. marca v kine Istota.

  • Výstavba
  • 12.02.2004 00:00

V Karlovej Vsi plánujú ďalšiu výstavbu

0 0

V Karlovej Vsi sa stavajú bytové a polyfunkčné domy na viacerých miestach. Zároveň sa pripravujú ďalšie lokality vhodné na výstavbu ďalších bytových domov v atraktívnych lokalitách.

„Na Petržalke som vždy miloval zeleň, no zároveň mi vždy prekážalo, ako sa k nej správame. A môj postoj sa nezmenil ani dnes,“ hovorí Peter Farkašovský (22), ktorý do Petržalky priniesol plogging – beh, pri ktorom zbierate odpadky.

Už takmer šesť rokov je úplne prázdny a nevyužitý komplex budov bývalého SOU železničného, ktorý sa v mestskej časti Rača, konkrétne ulici Na pántoch. Súčasťou objektu je výšková budova, kde bol kedysi internát, ale aj učebne, dielne, jedáleň, telocvičňa či dokonca bazén. Všetko je opustené od 31.12.2013, kedy školu zatvorili a odvtedy to tu pomaly chátra...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.