Karlova Ves

Nechceme zomrieť na rakovinu kvôli cyklotrónu! Neplytvajte štátnymi peniazmi - sú z našich daní! Týmito heslami uvádzajú petíciu proti výstavbe cyklotrónového centra (CC) SR v areáli Slovenského metrologického ústavu (SMÚ) jej organizátori. Dodajme, že CC SR je obrovský projekt, ktorý svojím významom presahuje hranice Bratislavy, ale aj celej republiky.

  • Výstavba
  • 31.05.2001 00:00

Otvorenie Kostola sv. Františka sa blíži

0 0

Výstavba nového rímskokatolíckeho Kostola sv. Františka, pastoračného centra a kláštora na ploche niekdajšieho záhradníctva v Karlovej Vsi úspešne pokračuje a podľa neoficiálnych informácií by kostol, ktorý je z dvoch tretín dokončený, mohol byť hotový už v decembri tohto roka.

  • Samospráva
  • 03.05.2001 00:00

Nové ihrisko

0 0

Slovenský zväz pozemného hokeja ponúkol mestskej časti Karlova Ves 10 miliónov korún na výstavbu multifunkčného ihriska s povrchom z umelej trávy pre pozemný hokej a futbal v komplexe športových ihrísk na Majerníkovej ulici.

  • Výstavba
  • 05.04.2001 00:00

Výškový dom bude dominantou Patrónky

0 0

Bývalá budova Lignoprojektu na Patrónke mení svoj vzhľad. Po komplexnej rekonštrukcii vyrastie na pozemku medzi Lamačskou a Dúbravskou cestou nový administratívny komplex. Svojou výškou a architektonickým stvárnením sa má stať výrazným orientačným bodom a dominantou tejto lokality.

  • Polícia
  • 05.04.2001 00:00

Vylúpili banku

0 0

Traja maskovaním muži ozbrojení pištoľami vylúpili pobočku Ľudovej banky na Ulici Ľ. Fullu a odniesli si jeden a pol milióna korún.

Bratislavčania rozhodli jednoznačne. Za nového primátora si zvolili mladého ambiciózneho architekta Matúša Valla. Žiadny komunálny politik a ani profesionálny manažér nedokázali tak presvedčiť obyvateľov hlavného mesta ako práve Matúš Vallo. Niektorí ho volili kvôli sympatiám, iní kvôli jeho programu, že chce konečne zmeniť naše mesto k lepšiemu. Bratislavské noviny sa zhovárali s novým primátorom Matúšom Vallom.  

Deti by sme mali chrániť voči infekčným chorobám, najlepšie je očkovanie. Epidemiológovia ale varujú. Na Slovensku klesá zaočkovanosť detí. Ohrozené sú hlavne najmladšie v prvom roku života. Epidemiologička nám porozprávala príbehy, pri ktorých deti na neočkovanosť doplatili.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.