Karlova Ves

  • Zdravie a životný štýl
  • 08.05.2003 00:00

Schodisko čoskoro opravia

0 0

Oprava schodiska premostenia Púpavovej ponad Karloveskú (na zastávke električiek Borská), ktoré museli pre havarijný stav odstaviť, má byť už v najbližších dňoch ukončená.

  • Samospráva
  • 24.04.2003 00:00

Karlova Ves už má zástupcu starostu

0 0

Poslanci miestneho zastupiteľstva mestskej časti Karlova Ves po niekoľko mesiacov trvajúcich komplikovaných rokovaniach zvolili zástupcu starostu. Stal sa ním Branislav Záhradník.

  • Polícia
  • 10.04.2003 00:00

Policajti budú úradovať v unimobunke

0 0

V Karlovej Vsi nebolo v poslednom období mestských policajtov príliš vidieť. Podľa karloveského starostu Bystríka Hollého by sa v týchto dňoch situácia v tomto smere mala zmeniť.

  • Výstavba
  • 27.03.2003 00:00

Vybudujú nové chodníky a parkoviská

0 0

Mestská časť Karlova Ves spravuje vyše 27 kilometrov komunikácií, viac ako 30 kilometrov chodníkov. Vlani na rekonštrukciu týchto komunikácií preinvestovala vyše päť miliónov korún.

  • Zdravie a životný štýl
  • 27.02.2003 00:00

Na Starých Gruntoch má byť naďalej zeleň

0 0

Svah nad Líščím údolím v Karlovej Vsi, ktorý nesie názov Staré Grunty, pozná len málo Bratislavčanov. V súčasnosti je tam najmä zeleň a v dohľadnej budúcnosti by sa na tom nič nemalo zmeniť.

Pokiaľ ju ešte nepoznáte a prichádzate z Dlhých dielov alebo Kútikov, prekvapí vás určite po pár sto metroch lesom trávnatá a kríkmi porastená planina, zo všetkých strán obklopená lesmi - Veľká lúka. Náhorná plošina - akoby patrila skôr na hrebeň Nízkych Tatier a nie do Bratislavy!

Hrob Karola Jettinga, ktorému prischla prezývka Bratislavský Robinson, nájdete na Ondrejskom cintoríne ľahko. Nie je ukrytý v úzkych uličkách. Stačí, ak sa od hlavnej cesty cintorína vyberiete vľavo a na pomník s jeho menom určite narazíte. Charakteristickým znakom obdĺžnikového náhrobného kameňa je kresba námornej plachetnice, symbol jeho dobrodružstiev.

Na Slovensku je zaregistrovaných zhruba 1700 elektrických vozidiel. K dispozícii majú 200 verejne prístupných nabíjacích bodov. Koľko elektrických áut jazdí po Bratislave? Aké zvýhodnenia sa chystajú pre ich majiteľov? A aké negatíva so sebou elektromobily prinášajú?

O rekonštrukcii Hlavnej stanice sa v Bratislave hovorí už roky, ale jej realizácia je zatiaľ v nedohľadne. Minister dopravy Arpád Érsek najnovšie pripustil, že ak by sa plechová prístavba zbúrala, tak by na tomto mieste napokon mohla zostať stáť len historická budova. Viete si predstaviť aj takéto riešenie?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.