Karlova Ves

  • Doprava
  • 09.03.2006 00:00

Na Karloveskej je zmenená doprava

0 0

Od prvého marca je v križovatke ulíc Devínska cesta - Karloveská zmenená organizácia dopravy. Dôvodom je budovanie cestnej svetelnej signalizácie. Organizácia dopravy bude zmenená až do ôsmeho mája.

Dramatické zvýšenie cien za prenájom parkovacieho miesta v tejto mestskej časti vyvolalo nielen odstúpenie niektorých obyvateľov od zmlúv, ale aj záplavu sťažností a napokon asi povedie k sume výrazne nižšej, ako bol návrh.

  • Zdravie a životný štýl
  • 16.02.2006 00:00

Upravia ďalšiu časť nábrežia na rekreáciu

0 0

Romantický kus dunajského brehu, z ktorého kedysi vchádzala športová sláva Bratislavy, priblíži mestská časť tým, ktorí v prírode hľadajú oddych a nové sily. Pribudne kus promenády a kilometre cyklistickej trasy.

  • Samospráva
  • 16.02.2006 00:00

Provizórium sa skončilo, napätie trvá

0 0

Šesť týždňov, ktoré si svojím odmietavým konaním karloveská koalícia vydobyla na preštudovane návrhu rozpočtu miestnej samosprávy, ako sa zdá, dokonale využila - v kapitálovej časti nezostal kameň na kameni.

Tragédia, keď pre požiar v ubytovni na Mlynských luhoch prišli minulý mesiac o život traja ľudia, pripomenula zúfalú situáciu s dostupnými nájomnými bytmi v našom hlavnom meste. Potrebujú ich seniori, obyvatelia z reštituovaných domov, mladé rodiny s deťmi, učitelia či policajti... Ak sa chceme porovnávať s inými mestami, tak v Bratislave by muselo pribudnúť 10-tisíc mestských bytov ročne. Skutočnosť? Za 10 rokov to bolo len 57 bytov, čo je asi 5 bytov za rok, konštatuje viceprimátorka Bratislavy LUCIA ŠTASSELOVÁ.

Ku kurióznej situácii dnes došlo v ženskej prvej futbalovej lige, keď sa hrali v Bratislave takmer súčasne dva zápasy. O 10:30 h privítal ŠK Slovan Bratislava hráčky Partizánu Bardejov na ihrisku "v jame" pri Kuchajde a len o 100 metrov ďalej sa o 12:00 h začalo stretnutie medzi NMŠK Vitana Bratislava a FC Nitra. V oboch prípadoch uspeli Bratislavčanky, keď belasé zvíťazili 2:0 a červeno-biele 2:1.

Vyzerá to tak, že organizátori MS v hokeji sa trochu prepočítali, keď zriadili záchytné parkoviská pre návštevníkov svetového šampionátu s takou veľkou kapacitou. Oplotené či vyznačené plochy na Tyršovom nábreží, respektíve pri štadióne ŠKP v Dúbravke sú väčšinou úplne prázdne alebo sa na nich nachádza len pár áut, čo mnohých Bratislavčanov irituje...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.