Karlova Ves

  • Kultúra
  • 12.09.2002 00:00

Blížia sa Karloveské hody

0 0

V dňoch 27. až 29. septembra sa Karlova Ves opäť stane dejiskom Karloveských hodov. Podľa starostu Karlovej Vsi Bystríka Hollého aj v tomto roku budú v programe dominovať staré tradičné zvyky - viazanie hodových strapcov, stavanie hodového stromu, sprievod obcou a hodová zábava.

  • Výstavba
  • 12.09.2002 00:00

V Karlovej Vsi pribudnú nové obchody

0 0

V porovnaní s ostatnými časťami mesta je na západnej strane Bratislavy o čosi menej obchodov a veľkoplošné hypermarkety tu chýbajú úplne. Tento stav by sa už čoskoro mal zmeniť.

  • Doprava
  • 01.08.2002 00:00

Vodiči parkujú na tráve, aj na chodníku

0 0

V Karlovej Vsi bývam trinásť rokov. V poslednom čase sa s pribúdaním automobilov zmenil celý výzor dovtedy pekného okolia nášho domu. Zeleňou pokryté plochy slúžia dnes niektorým nedisciplinovaným vodičom ako parkovisko.

Stovky ľudí dnes vytočil priam až do nepríčetna najnovší počin jedného zo súkromných bratislavských taxikárov, ktorý si za jazdu z nemocnice na Kramároch do Vrakune v celkovej dĺžke 13,5 km a trvajúcej 33 minút, vypýtal od staršieho pána sumu 95,50 eura. Od takéhoto chamtivého spôsobu podnikania sa dištancujú aj členovia Občianskeho združenia koncesovaných taxikárov.

Ideová architektonická súťaž, ktorú na jeseň vyhlásila spoločnosť Lordship, priniesla zaujímavé  súťažné návrhy. Načrtli možný výzor budovy bývalého hotela Kyjev a charakter verejných priestorov v jeho okolí. Porota vybrala dve práce, ktoré ocenila prvým miestom. Bodovala aj nezvyčajná skulptúrna podoba novej kancelárskej budovy.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.