Devínska Nová Ves opäť vyhlásila verejnú zbierku školských pomôcok

21.7.2023

Zdroj: CBS

Páčil sa vám článok?

Bratislavská Devínska Nová Ves pokračuje aj tento rok v pomoci so školskými potrebami pre deti zo sociálne slabších rodín. Vyhlásila preto opäť verejnú zbierku školských pomôcok.

Zbierka potrvá do 20. augusta. Mestská časť o tom informuje na svojom webe. "Mestská časť sa rozhodla nadviazať na úspešné zbierky školských pomôcok z minulých rokov pre deti zo sociálne slabších rodín. Doneste na miestny úrad pomôcky pre školopovinné deti," vyzýva samospráva.

Na miestny úrad na Novoveskej ulici je možné priniesť školské batohy, peračníky, zošity, výkresy, farebné papiere, perá, ceruzky, farbičky či fixky. Tiež gumy, kružidlá, uhlomery, pravítka, lepidlá, temperové a vodové farby i štetce.

Míňajú sa vám vrecká na kuchynský bioodpad? Vyzdvihnite si ich počas júla bezplatne na Miletičke alebo v centrále OLO

Začiatok tohto roka v samospráve okrem iného patril i povinnému zavedeniu zberu kuchynského bioodpadu pod taktovkou pracovníkov z Bratislavy - hlavného mesta SR a OLO - Odvoz a likvidácia odpadu. Cieľom opatrenia bolo, a stále je, znížiť, ideálne odstrániť kuchynský bioodpad zo zmesového komunálneho odpadu, ktorý tvorí 20 – 25 % objemu čiernych zberných nádob. Spolu so záhradným odpadom je to až 45 % komunálneho odpadu.

​(tasr)

Páčil sa vám článok?