Volkswagen od pondelka zastavuje výrobu. Ide o pravidelnú odstávku

22.7.2022

Zdroj: TASR – Jakub Kotian

Páčil sa vám článok?

Spoločnosť Volkswagen Slovakia zastaví od pondelka (25. 7.) výrobu všetkých vozidiel a komponentov. Pôjde o dvojtýždňovú pravidelnú plánovanú odstávku, počas ktorej bude väčšina z 11.000 zamestnancov čerpať letnú celozávodnú dovolenku. Firma využije zastavenie výroby okrem bežnej údržby aj na prípravu výroby nových modelov Škoda Superb a Volkswagen Passat, uviedla v piatok hovorkyňa spoločnosti Lucia Kovarovič Makayová.

"V montážnej hale je naplánovaná inštalácia a úprava manipulačnej techniky a automatizačných zariadení, montáž nových zariadení a kamerových priemyselných systémov a ďalšie rozsiahle prestavby naprieč celou montážou s presahom aj do výroby podvozkov," priblížila hovorkyňa.

Paralelne sa realizujú práce na vybudovaní novej karosárne pre nové modely, v ktorej už v tomto čase stavajú výrobnú linku a inštalujú technológie a výrobné zariadenia. Významnými zmenami v súvislosti s integráciou nových modelov do výroby bratislavského závodu prechádza aj lakovňa.

Okrem zamestnancov dodávateľských firiem budú v areáli závodu pracovať zamestnanci zodpovední za bezpečnosť závodu a zásobovanie energiami. Vzhľadom na neodkladné pracovné povinnosti zostávajú spravidla v nasadení aj pracovníci z finančného a mzdového oddelenia. Dvojtýždňová odstávka je naplánovaná v rovnakom termíne aj v martinskom závode na výrobu komponentov. Pracovať zostanú len zamestnanci zodpovední za nové projekty, údržbu a nevyhnutný chod závodu podobne ako v Bratislave.

​(tasr)

Páčil sa vám článok?