• Bratislava
  • 17.07.2017 11:54

Do Skopje môžeme lietať častejšie

0 0
Zdroj: Letisko M. R. Štefánika

Cestujúci môžu od tohto týždňa lietať z Bratislavy do macedónskeho Skopje a späť štyrikrát týždenne.

Letecká spoločnosť Wizz Air totiž pridáva k aktuálnym letom v pondelky a piatky aj lety v stredy a nedele.  „Skopje bolo prvou destináciou, ktorú Wizz Air otvoril z Letiska Milana R. Štefánika v Bratislave koncom marca 2016 s pôvodnou frekvenciou letov dvakrát v týždni,“ priblížila hovorkyňa letiska Veronika Ševčíková. V decembri 2016 pridala podľa jej slov spoločnosť novú linku do Kyjeva rovnako s dvoma letmi týždenne. 

„Keďže záujem cestujúcich o obe linky vzrastá, od polovice júla zvýšil letecká spoločnosť frekvenciu letov do Skopje a spiatočne na štyri lety v týždni. V auguste sa zvýši zároveň aj počet letov do Kyjeva a z neho z dvoch na štyri v týždni,“ avizovala Ševčíková. Od leta 2018 pritom podľa jej slov vzrastie frekvencia leteckých spojení s ukrajinským hlavným mestom na päť letov týždenne.

Spomínaná letecká spoločnosť je aktuálne so šiestimi pravidelnými linkami druhým najväčším leteckým dopravcom z Bratislavy. Okrem Skopje a Kyjeva zabezpečuje lety aj do mesta Kluž-Napoca v Rumunsku, do Tuzly v Bosne a Hercegovine, do Sofie v Bulharsku a do poľskej Varšavy.

(TASR)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.