Z Nemocnice sv. Cyrila a Metoda budú naživo vysielať operácie očí

30.11.2023
0

Zdroj: TASR- Vladimír Benko

Páčil sa vám článok?

Z bratislavskej Nemocnice sv. Cyrila a Metoda sa budú dva dni naživo vysielať operácie očí. V rámci podujatia Oftalmológia od A po Z, ktoré sa začína v piatok (1. 12.), oční chirurgovia ukážu väčšinu operatívy. Informovala o tom Nora Majtánová, primárka Očnej kliniky Slovenskej zdravotníckej univerzity a Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB), ktorá podujatie organizuje.

"Očná klinika pod vedením prednostu Petra Kolářa a primárky Nory Majtánovej dosiahla nespočetné množstvo úspechov a na svojom konte má aj niekoľko prvenstiev v zavádzaní inovatívnych metód liečby a operácií v rámci Slovenska. Vedenie pracoviska spolu so svojím tímom robia úžasnú prácu a neustále zvyšujú kredit Univerzitnej nemocnici Bratislava, ktorá má aj vďaka Očnej klinike v Petržalke svoje jedinečné a nezastupiteľné miesto v poskytovaní starostlivosti," povedal riaditeľ UNB Alexander Mayer.

"Tento ročník je výnimočný v tom, že sa bude robiť prenos viac ako 11 operácií priamo z operačnej sály. Oční chirurgovia predvedú novinky v terapii oftalmologických ochorení, ako aj tipy a triky pre ostatných kolegov z odboru," doplnila Majtánová. Na Slovensku pôjde podľa jej slov o prvú živú operatívu z oftalmologických operačných sál v takom veľkom rozsahu a širokom spektre.

"Takéto podujatia majú ukázať ostatným kolegom v odbore iné možnosti operačných techník či možnosť implementácie najnovších technológií do vlastnej praxe. Podujatie poukáže na rôzne ochorenia a aký typ chirurgického riešenia kedy využiť. Taktiež obohatí o zručnosti najväčšie pracovisko na Slovensku," zhrnul Kolář. Živé prenosy doplnia desiatky prednášok.

(TASR)

Páčil sa vám článok?