Hypermarketov bude v Bratislave ešte viac

13.12.2006
0
Páčil sa vám článok?

Prvé hypermarkety a veľké nákupné centrá sa u nás objavili o čosi neskôr ako v iných krajinách strednej Európy, stihli však už zásadne ovplyvniť zvyklosti spotrebiteľov a stali sa akýmsi symbolom začínajúcej konjunktúry na slovenský spôsob.

Už v blízkej budúcnosti v Bratislave pribudnú ďalšie. Jedno z nich vyrastie v blízkosti už existujúceho strediska Shopping Park Soravia na Rožňavskej ceste.

Už v budúcom roku by malo otvoriť svoje brány nové lákadlo pre nákupuchtivých (nielen) Bratislavčanov - najväčšie nákupné stredisko na Slovensku Soravia Palace. O tom, že nemá ísť iba o obchodné priestory, ale aj o architektonickú kvalitu, svedčí aj fakt, že Soravia Palace navrhovali architekti, ktorí projektovali aj známe stredisko Blue Water Park v Londýne. Pôjde o veľkorysý komplex ponúkajúci široké možnosti nákupov i relaxu, ktorý bude prepojený s novým hypermarketom Tesco. Popri príležitostiach pre nákupy a občerstvenie tu má už v blízkej budúcnosti vyrásť aj najväčší aquapark na Slovensku, playland a športové centrum. Spolu majú tieto atrakcie v budúcnosti plynule vytvárať veľké centrum voľného času siahajúce až po jazero Zlaté Piesky.

Za zmienku stojí, že centrum Shopping Park Soravia (SPS), ktoré funguje od roku 1997, zmení názov na SPS Outlet a stane sa akýmsi doplnkom Soravia Palace. Časť nájomníkov ostane v SPS Outlet, časť sa presťahuje do novej dominanty Soravia Palace.

Iba pre úplnosť sa žiada dodať, že podľa informácií investora budú v Soravia Palace k dispozícii aj moderné administratívne priestory s variabilným vnútorným členením, ktoré majú spĺňať všetky medzinárodné parametre. Je len samozrejmé, že v bezprostrednom okolí budú k dispozícii aj tisíce parkovacích miest.

O veľkorysosti týchto plánov svedčí aj zámer perspektívne dobudovať toto už beztak obrovské centrum tak, aby bolo prepojené s novým centrom IKEA a hypermarketom Hypernova, ktoré vyrastajú na Ivanskej ceste v blízkosti rozostavanej diaľnice Mierová - Senecká. Vznikne tak súvislá nepredstaviteľne gigantická nákupná zóna, ktorá svojimi rozmermi prekoná všetko, s čím sme sa na Slovensku v tejto oblasti doteraz stretli.

(lau)

Páčil sa vám článok?