• Zdravie a životný štýl
  • 30.10.2017 18:25

Do Bratislavy pricestuje kontroverzný vegán Tobias Leenaert

0 0
Zdroj: OZ Vegánske hody

Počas Vegánskeho dňa zavíta do Bratislavy jedna z najvýznamnejších postáv súčasného vegánskeho hnutia Belgičan Tobias Leenaert, známy tiež ako Vegan strategist, ktorý má odporcov aj medzi samotnými vegánmi.

Tobias Leenaert (na fotografiách) sa preslávil najmä svojim pragmatickým prístupom k šíreniu vegánstva, čím sa dostal do nepriazne mnohých vegánov a vegánok. Navrhuje totiž riešenia, ktoré pre nich nie sú vždy na prvý pohľad najstráviteľnejšie, avšak z dlhodobého hľadiska prinášajú podľa neho potrebné výsledky. „Tobias Leenaert často otvára kontroverzné témy a núti ľudí k hlbšiemu zamysleniu sa nad efektívnosťou vlastne práce. Nastavuje tak hnutiu za oslobodenie zvierat dôležité zrkadlo.“ dodáva Martin Smrek z OZ Vegánske hody. Svoje poznanie Tobias zhrnul do svojej novej knihy, v ktorej predstavuje cestu Ako vytvoriť vegánsky svet, ktorú odprezentuje aj počas svojej prednášky v Bratislave.

Vegánsky svet je podľa Leenaerta možný, avšak je tu možnosť, že sa nedostaví cestou, v akú mnohí vegáni a vegánky dúfajú. „Spoločnosť aj jednotlivci sú dnes neuveriteľne závislí na zvieratách. Prelomenie tohto prepojenia je zrejme najzložitejšou spoločenskou témou, ktorú sa skupina ľudí vôbec rozhodla vyriešiť.“ dodáva. Leenaert pôsobí v oblasti vegánstva a práv zvierat dlhodobo. Je spoluzakladateľom organizácie ProVeg International, ktorá má cieľ znížiť celosvetovú spotrebu živočíšnych výrobkov do roku 2040 o 50 %.

Prednáška Tobiasa Leenaerta je súčasťou osláv Medzinárodného Vegánskeho dňa, ktoré organizuje spomínané občianske združenie v stredu 1. novembra v bratislavskej Malej scéne STU. Oslavy Vegánskeho dňa začali v roku 1994 prepojením na pamiatku zosnulých, ktorá sa koná v ten istý deň. Cieľom osláv
je pripomenúť si desiatky miliárd hospodárskych zvierat, ktoré človek pre jedlo každoročne usmrtí. 

Program Vegánskeho dňa začína o 19:00 hod. v priestoroch Malej Scény STU v Bratislave a vstup na podujatie je dobrovoľný. 

Zdroj: OZ Vegánske hody

​(ts, ms)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.