Vegetka je otvorená štyri hodiny denne
Jedným z argumentov proti prítomnosti Vegetky v paláci Motešických je aj fakt, že tento podnik v lukratívnom centre je otvorený len v pracovné dni, aj to len štyri hodiny denne.
Prevádzkovateľ reštaurácie Peter Bartek k tomu podáva vysvetlenie: „Pochopiteľne, že by ma ako podnikateľa tešilo, keby sme mali hostí od rána do večera. Charakter našej jedálne je však taký, že ju vyhľadáva veľká skupina špeciálne orientovaných stravníkov, ktorým iné jedálne nevyhovujú zo zdravotných alebo iných dôvodov. My sme sa najmenej tri razy pokúsili o iný režim, popoludní a k večeru však prišlo len pár zákazníkov.“
Podľa jeho slov by verejnosti rád poslúžil, aj keby záujemcovia stačili pokryť len réžiu. Šesť - sedem hostí za popoludnie to však neurobí. Úspech nemali ani pokusy podávať špecializovanú stravu v sobotu a nedeľu.
Vegetariánska a diétna reštaurácia jednoducho slúži ľuďom pracujúcim v centre a ako taká má dôvod na existenciu. Tá však nie je jednoduchou od počiatku. P. Bartek uvádza, že ani jedna magistrátna garnitúra nepodpísala s jeho firmou Divesta zmluvu na dobu neurčitú, zakaždým sa len koniec oddialil: „Niekedy mám dojem, že nás tu nechávali, aby sa priestory nezdevastovali, len dovtedy, kým sa nenájde lukratívny záujemca. A ten tu teraz je.“
Zdá sa, že Vegetka to má zrátané, svedčia o tom časté návštevy hygieny, ktorá však nenachádza dosť dôvodov. P. Bartek pripomína, že intenzívny záujem vyvolala sťažnosť jediného stravníka - stoviek, ktoré tam chodia denne naďalej, sa na názor nepýta nik. „Na krčmu to však nepremeníme, sme zaviazaní našim stálym hosťom udržať štandard, na ktorý si mnohí zvykali ešte pred novembrom 1989,“ uzatvára majiteľ Divesty.
Gustav Bartovic