Vydrica začala predávať prvé byty. Z cien sa vám zatočí hlava!

29.11.2019
0

Zdroj: Lucron/bn

Páčil sa vám článok?

Oficiálne už spustili predaj bytov. Tým, ktorí prejavili záujem o byty v projekte Vydrica pod Bratislavským hradom, prišiel tento týždeň mail s ponukami voľných bytov v prvých dvoch objektoch. Mnohí určite zostali zaskočení. Napríklad jednoizbový byt s rozlohou 22,6 metrov štvorcových bez balkóna na prvom poschodí ponúkajú za 183 250 eur. A koľko stojí najväčší byt?

Diskutovaný projekt Vydrica pod Bratislavským hradom ráta s tromi etapami výstavby. Predpokladaný termín dokončenia prvej etapy je v druhom kvartáli roku 2022. Vydricu bude tvoriť kombinácia samostatných obytných budov, administratívnych priestorov a retailu. Stavebné práce pod hradom začali už pred pár týždňami.

V súčasnosti sú v ponuke dva objekty. Byty od najmenších až po najväčšie. Tak napríklad trojizbový byt (3+kk) s rozlohou 78,6 metrov štvorcových a k tomu balkón 8,1 metrov štvorcových ponúkajú za 485 500 eur. A najväčší 5-izbový (5+kk) 163,90 metrov štvorcových a k tomu terasa s rozlohou 24,30 metrov štvorcových stojí neuveriteľných 1 319 250 eur. Mnohí si určite kladú otázku, kto na takéto bývanie má. A navyše byt treba zariadiť a predpokladá sa, že majitelia tohto bytu k švédskemu výrobcovi nábytku nepôjdu nakupovať interiér.

Bratislavské noviny oslovili aj renomovanú realitnú kanceláriu Herrys, či ceny v bratislavskom podhradí sú reálne. „Cenotvorba projektov je väčšinou založená na precíznom prieskume trhu. Preto predpokladáme, že si spoločnosť Lucron takýto prieskum urobila a vychádza z aktuálnej situácie na trhu, kde je dopyt po bývaní resp. investícii aj v takýchto cenových reláciách,“ reagoval Associate partner Martin Marsina.

Vydrica je podľa neho dlhoočakávaný projekt s deklarovaným vysokým štandardom prevedenia v prestížnej lokalite. „Reálnosť a opodstatnenosť cien potvrdí už samotný trh. Každopádne registrujeme, že už počas prvej fázy predpredaja, ktorý doteraz prebiehal, sa rezervovalo približne 40 percent bytov, čo dokazuje, že záujem kupujúcich je aj pri cenovkách nastavených od 6-8 tisíc eur na m2, v závislosti od konkrétneho bytu,“ myslí si Marsina. Na otázku, či v Bratislave je dostatočný počet ľudí, ktorí si takéto byty môžu dovoliť, odpovedal: „O ráciu investície do tak drahej nehnuteľnosti musí rozhodnúť kupujúci. Podľa statusu bytov to vyzerá tak, že táto cenotvorba nie je nastavená nereálne. V Bratislave je dopyt aj po bývaní resp. investičných nákupoch aj v tejto cenovej kategorií.“

​Zdá sa, že v Bratislave ľudia peniaze na kúpu takýchto bytov majú. „Aktuálne sú v predaji dve budovy zo štyroch. Z celkového počtu 115 bytov v týchto dvoch budovách je 23 bytov predaných a 29 rezervovaných. O byty je enormný záujem, od predstavenia projektu verejnosti po spustenie aktuálnej prvej vlny predaja máme približne 2500 záujemcov,“ reagoval hovorca projektu Ľuboš Schwarzbacher. Podľa jeho tvrdení, priemerná cena za meter štvorcový je v tejto vlne predaja 6 100,- EUR s DPH. „Momentálne so záujemcami postupne komunikujeme o detailoch projektu, materiáloch, technológiách, štandardoch a podobne. Vysvetľujeme im princípy, ako bude Vydrica fungovať,“ vysvetlil hovorca projektu. Podľa jeho slov, najväčší záujem je o dvoj a trojizbové byty, ktoré v tejto vlne predaja tvoria približne 70 percent všetkých bytov.

Ceny bytov v projekte Vydrica:

Zdroj: lb

Zdroj: lb

Zdroj: lb

(lb)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.