Zanedbaný trojuholník na Bosákovej sa konečne dočká revitalizácie: Čo tam pribudne?

19.8.2019
Fuxova - Bosákova zelený trojuholník

Zdroj: JTRE

Páčil sa vám článok?

Spoločnosť JTRE aktuálne začína s revitalizáciou zeleného trojuholníka na Bosákovej ulici v Petržalke pri bytovom dome Fuxova. Projekt realizuje na vlastné náklady.

Obyvatelia Bosákovej, Fuxovej a širšieho okolia sa už čoskoro dočkajú kvalitnej zelene v blízkosti ich príbytkov. V týchto dňoch začína developerská spoločnosť JTRE s odstraňovaním pôvodných asfaltových plôch. Nasledovať bude výstavba nových chodníkov v smere k zastávke električky a k obchodnému domu Albero. Zelený trojuholník čaká obnova trávnika o rozlohe viac ako 3 500 m2 a výsadba 23 stromov vrátane dekoratívneho Ľaliovníka tulipánokvetého, ktorý bude novou okrasou územia. Pribudne kvetinový záhon, lavičky, smetné koše, stojany na bicykle i nové verejné osvetlenie. Revitalizácia mestského pozemku okrem iného zabráni nekontrolovanému parkovaniu, ktoré dlhodobo prekáža miestnym obyvateľom.

Zdroj: JTRE

VIZUALIZÁCIE: Bývalé gumárne Matadorka sa premenia o pár rokov na novú štvrť: Čo tam vyrastie?

Schátraný priemyselný areál bývalých gumární Matador v bratislavskej Petržalke na Kopčanoch by sa mal o pár rokov premeniť na štvrť s obytnými aj nájomnými bytmi, obchodmi a priestormi pre administratívu. Výstavbu výškovej bytovky Matadorka pri Vienna Gate už spustila spoločnosť VI Group, v jej susedstve by mal vzniknúť projekt spoločnosti Matador development „Rekonštrukcia a dostavba výrobných hál Matador – I. etapa“.

„Záleží nám na budovaní kvalitných zelených plôch v rámci hlavného mesta, preto sme sa v roku 2015 rozhodli proaktívne požiadať magistrát, aby nám zveril zanedbané podzemky určené v územnom pláne na zeleň s cieľom vybudovať kvalitný zelený priestor. Pôvodný zámer bol zelený trojuholník zrevitalizovať v rámci stavebných prác na projekte Fuxova, ktoré v tom čase prebiehali. Žiaľ musíme konštatovať, že napriek verejnoprospešnému cieľu, povoľovací proces trval na meste až dva a pol roka. Kompetentných sme niekoľkokrát žiadali o promptný prístup, napriek tomu bolo povolenie vydané až po ukončení všetkých stavebných prác keď generálny dodávateľ stavby opustil stavenisko. JTRE chápe rozčarovanie obyvateľov Petržalky, ktorí sa na novú zelenú plochu tešili, chceme ale všetkých ubezpečiť, že náš záujem na úpravu tohto územia naďalej pretrváva a svoj záväzok si napriek všetkým komplikáciám splníme,“ vysvetľuje výkonný riaditeľ JTRE Pavel Pelikán.  

FOTO: Poznáte dunajské pláže v Petržalke? Niektoré sú naozaj nádherné

Bratislavská Petržalka je úžasná aj v tom, že keď napríklad vystúpite na konečnej MHD v Ovsišti, prejdete za desať minút cez „vojenskú lúku“, narazíte na krásne štrkové pláže pri Dunaji. Vstup do vody je bezproblémový a kvalita vody lepšia ako v časoch, keď sa ľudia kúpali na Lide. Nadšenci aktuálne pracujú na návrhu tieto divoké pláže revitalizovať a rozšíriť. Súhlasili by ste?

Spoločnosť JTRE v lete zrekonštruovala ďalšiu časť Dunajskej promenády, začiatkom roka sprejazdnila Dúbravskú cestu a vybudovala na nej cyklotrasu. JTRE stála aj za revitalizáciou viacerých mestských podchodov, zastávok MHD a opravou veľkej závojovej fontány v Parku Andreja Hlinku v Ružinove. Revitalizácia zeleného trojuholníka v Petržalke by mala byť dokončená v priebehu troch mesiacov. 

(TS,nc)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.