• Výstavba
  • 12.05.2019 14:50

Ministerka Kalavská prezradila rok, kedy by mohla byť postavená nemocnica na Rázsochách

0 0
Hrubá stavba nedokončenej Fakultnej nemocnice s poliklinikou Rázsochy
Zdroj: TASR

Nová univerzitná nemocnica na bratislavských Rázsochách by mohla byť postavená v roku 2023 alebo 2024. V nedeľnej diskusnej relácii RTVS O päť minút dvanásť to uviedla ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská. Vy svoj názor môžete vyjadriť v ankete v článku.

"Čím skôr chceme búrať a potom stavať. Najrealistickejšie, keď všetko pôjde výborne v daných termínoch, najrýchlejšie, ako je to možné podľa zákona, tak to môže byť v rokoch 2023 až 2024," povedala šéfka rezortu s tým, že budúci pracovníci v tejto nemocnici potrebujú vidieť svetielko na konci tunela, preto sa bude veľmi snažiť, aby mohli pracovať v špičkovej univerzitnej nemocnici.

Člen Výboru Národnej rady SR pre zdravotníctvo Marek Krajčí (OĽaNO) však v tejto súvislosti povedal, že pochybuje o tom, že sa táto ambícia podarí aktuálnej vláde, keďže sa doposiaľ nepodarilo ani zbúrať skelet plánovanej nemocnice na Rázsochách, ktorý už v súčasnosti nevyhovuje podmienkam výstavby. "Všetko to bude závisieť od budúcej vlády," uzavrel.

(TASR, ms)

Dnešná podoba siete nemocníc na Slovensku zmení. Po novom má verejnú minimálnu sieť s kompletnou zdravotnou starostlivosťou tvoriť 46 nemocníc namiesto súčasných 78. Z ostatných budú napríklad doliečovacie zariadenia. Ako sa zmena dotkne Bratislavy?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.