Na Galvaniho bude ďalšie bizniscentrum

2.10.2006
Páčil sa vám článok?

Výstavba administratívnych komplexov, takzvaných biznis centier, v posledných rokoch v Bratislave prežíva boom. Ďalšia takáto stavba pribudne už v budúcom roku v Ružinove.

Objekt s názvom Galvaniho Business Center II bude situovaný v priestore ohraničenom ulicami Vrakunská, Ivánska a Galvaniho. Stojí za zmienku, že lokalita v predĺžení Galvaniho ulice, kde bude nové administratívne centrum stáť, bola ešte v druhej polovici 90. rokov prakticky nezastavaná. Pred niekoľkými rokmi sa však toto územie začalo prudko rozvíjať, v okolí boli vybudované významné objekty - obchodný dom IKEA a hypermarket Hypernova, ktoré spolu tvoria Avion Shopping Park, Hornbach, Lindbergh, ako aj už existujúca budova Galvaniho Business Center I. Postupne sa tu teda skoncentrovali výrazné obchodné a podnikateľské aktivity.

Nový komplex bude pozostávať z dvoch objektov - administratívnej budovy a šesťpodlažného parkovacieho domu s 216 parkovacími státiami. Administratívna budova bude mať sedem podlaží, z toho jedno podzemné. Z celkovej nájomne plochy 14 004 m2 pripadne na kancelárske priestory 11 571 m2, na obchodné priestory 518 m2, stravovacie priestory a kaviareň 472 m2 a na sklady 1 443 m2. V podzemných garážach bude 94 parkovacích státí, na úrovni terénu ďalších 83.

Budova bude vybavená na úrovni vysokého štandardu. V objekte bude nepretržitá bezpečnostná služba, recepcia, vstup bude zabezpečený cez turnikety na registrované magnetické karty, budova bude mať vlastný bezpečnostný kamerový systém. Z iných výhod spomeňme možnosť vlastného merania energií, samostatné kuchynky či sociálne zariadenia v rámci priestoru. V objekte budú štyri výťahy, z toho dva s úpravou pre imobilných. Parkovací dom zároveň prispeje k zlepšeniu parkovacích možností v rámci obidvoch budov. Nespornou výhodou je aj blízkosť už existujúcej budovy Galvaniho Business Center I, ktorú si za svoje sídlo zvolili významné spoločnosti.

Termín ukončenia výstavby je naplánovaný na jún 2005.

Páčil sa vám článok?