• Výstavba
  • 12.02.2018 15:05

Na Nivách pribudnú nové bytové domy

0 0
Vizualizácia - víťazný návrh z dielne architektov COMPASS s.r.o.
Zdroj: yit.sk

Developer plánuje v zóne Nivy novú výstavbu bytových domov. Začiatok stavby bude do dvoch rokov od vydania stavebného povolenia.

V miestnej časti Nivy, v bezprostrednej blízkosti autobusovej stanice, plánuje developer YIT Slovakia výstavbu polyfunkčného súboru BCT 1, ktorý má pozostávať z troch polyfunkčných bytových domov a spoločnej podzemnej garáže. Vyplýva to zo zverejneného zámeru, ktorý je momentálne v procese posudzovania vplyvov na životné prostredie.

Riešené územie v bratislavskej mestskej časti Ružinov nadväzuje na prebiehajúci rozvoj nového centra Bratislavy, ktoré tvoria lokality Autobusová stanica Nivy, Twin City, zóna Chalupkova, zóna Pribinova či Sky Park. Územie zóny BCT je ohraničené Košickou, Svätoplukovou a Páričkovou ulicou. „V súčasnosti sa v území ešte nachádzajú stavby určené na asanáciu. Ide prevažne o bývalé administratívne prevádzky," píše sa v zámere. Celkové náklady na realizáciu stavby zatiaľ nie sú známe.

Zóna BCT 1 je situovaná v areáli Bratislavskej cvernovej továrne. Polyfunkčný blok je plánovaný zo štyroch stavebných objektov, troch bytových domov spojených objektom podzemných garáží so 488 parkovacími miestami. „Polyfunkčný súbor BCT 1 je 11-podlažný objekt pozostávajúci z troch dilatačných celkov s tromi podzemnými a ôsmimi nadzemnými podlažiami," spresňuje investor v zámere. V podzemných podlažiach sú situované parkovacie miesta a pivničné kobky vlastníkov bytov, v prvom nadzemnom podlaží sa nachádzajú obchodné priestory a občianska vybavenosť, v ostatných nadzemných podlažiach sú projektované byty.

V areáli bývalej Bratislavskej cvernovej továrne, ktorý je industriálnou a historickou súčasťou Ružinova, plánujú vytvoriť bývanie a kancelárske priestory s rešpektom voči jedinečnému geniu locci tohto miesta. V roku 2016 bola developerom vyhlásená urbanisticko-architektonická súťaž na ideové a funkčné riešenie areálu bývalej Bratislavskej cvernovej továrne. Víťazné riešenie vzišlo z architektonického štúdia COMPASS, s.r.o. Nová švrť má podľa developera prepojiť historický odkaz lokality s novou modernou architektúrou a zároveň s funkčným zakomponovaním národnej kultúrnej pamiatky – objektu bývalej Pradiarne.

Vizualizácie víťazného návrhu architektov COMPASS, s.r.o.

(TASR, nikicuki)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.