• Výstavba
  • 29.11.2016 15:35

Podpísali nájomnú zmluvu na rekonštrukciu Trnavského mýta

0 0
Podpísali nájomnú zmluvu na rekonštrukciu trnavského mýta - trnavske-

Developerská spoločnosť Immocap Group, a. s., ktorá má zrekonštruovať podchod na Trnavskom mýte v Bratislave, dnes s hlavným mestom podpísala nájomnú zmluvu.

Zmluvu schválilo mestské zastupiteľstvo ešte koncom septembra, keď odsúhlasilo prenájom podchodu na 15 rokov, s možnosťou opcie na ďalších päť rokov, za ročné nájomné jedno euro.

Podľa generálneho riaditeľa spoločnosti Martina Šramka sa doterajšie plány stávajú podpísaním zmluvy realitou. „Trnavské mýto ako dôležitý dopravný uzol, si zaslúži pekný, plne funkčný a najmä bezpečný a bezbariérový podchod, preto chceme ďalej postupovať tak, aby sme mohli začať so samotnými rekonštrukčnými prácami čo najskôr,“ hovorí Šramko.

„Stav, v akom sa v súčasnosti nachádza Trnavské mýto, konkrétne podchod, je neprípustný. Som presvedčený, že sa tento verejný priestor aj vďaka dnes podpísanej zmluve a následnej rekonštrukcii podarí vrátiť späť Bratislavčanom, ktorým patrí,“ komentoval podpis primátor Ivo Nesrovnal.

Spoločnosť tak môže začať s projekčnými prácami na podchode, tie  by mali trvať približne tri až štyri mesiace. Následne požiada o potrebné povolenia v rámci povoľovacích procesov. Samotná rekonštrukcia a revitalizácia verejného priestranstva sa odhaduje na zhruba rok. Počas nej bude podchod fungovať v upravenom režime, aby rekonštrukcia ovplyvnila jeho prevádzku čo najmenej. V súčasnosti sa predpokladá, že verejnosť by nový podchod mohla využívať na jar 2018.

Immocap Group chce vytvoriť z podchodu oddychovú zónu, funkčnú obchodnú časť a bezpečné moderné prostredie. Snahou je vytvoriť zaujímavý mix pre ľudí, ktorí využívajú MHD, ale aj pre tých, ktorí podchodom prechádzajú. Pribudnúť by tu mali po novom aj prevádzky a služby pre verejnosť, napr. obchod s potravinami, občerstvenie či trafika. Zároveň tu bude nepretržitý 24-hodinový kamerový systém a strážna služba, s ktorými sa počíta v rámci prevádzky podchodu. V rámci projektu sa počíta aj s umiestnením elektronických tabúľ s informáciami o príchodoch a odchodoch MHD.

(TASR, ms: Vizualizácia: Immocap Group)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.