Primátor Ftáčnik opäť zmenil postoj k betonárke

20.3.2013
0
Žiadosť o proces eia k betonárni vrátili, ďalšiu firma nepodala - Betonarka Žiadosť o proces eia k betonárni vrátili, ďalšiu firma nepodala - Betonarka
Páčil sa vám článok?

Koncom februára primátor Bratislavy Milan Ftáčnik (nezávislý) druhýkrát zmenil stanovisko mesta k vybudovaniu dočasnej mobilnej betonárne na predmostí Mosta Apollo, v blízkosti chráneného areálu Soví les.

V roku 2011, keď spoločnosť Euro Beton, s.r.o., prišla so zámerom na výstavbu betonárky, primátor Ftáčnik s tým nesúhlasil a mesto vydalo záporné stanovisko k výstavbe. Investor vlani predložil zámer opäť s tým, že s výstavbou počíta v marci 2013 a s výrobou betónu, cementu a kameniva začne v júni 2013. Mobilná betonárka by mala byť na predmostí Mosta Apollo 5 až 8 rokov. Primátor Ftáčnik v januári 2012 zmenil názor a podpísal súhlasné stanovisko mesta s výstavbou.

Krajská prokuratúra však primátora upozornila, že kladné stanovisko mesta je v rozpore so zákonom a Milán Ftáčnik opäť zmenil postoj - kladné stanovisko k investičnému zámeru zrušil a žiadna betonáreň sa pri Sovom lese stavať nebude.

ňSoví les bol v marci 2011 vyhlásený za chránený areál s druhým až štvrtým pásmom ochrany prírody. Má asi 42 hektárov, ide o kilometrový úsek od Mosta Apollo k Ekonomickej univerzite. Táto lokalita je chránená vzhľadom na vzácny biotop lužného lesa a mokrade, žije tu bobor, sovy, či ďateľ čierny.

(brn)

Páčil sa vám článok?