Väčšina by uprednostnila novú halu

25.6.2008
0
Páčil sa vám článok?

Väčšina čitateľov Bratislavských novín, ktorí sa zatiaľ zapojili do našej internetovej ankety, nesúhlasí s prestavbou starého zimného štadióna namiesto výstavby novej haly.

S takýmto riešením nesúhlasí až 85% hlasujúcich, prestavbu starého zimáku namiesto výstavby novej haly podporuje iba 13% hlasujúcich. Ostatným je to úplne jedno.

Napriek tomu, že toto hlasovanie nie je reprezentatívnym prieskumom verejnej mienky, niečo predsa len naznačuje. Mesto ako je Bratislava si určite zaslúži, aby tu bola postavená nová viacúčelová hala, ktorá by umožnila organizovať nielen športové podujatia na európskej a svetovej úrovni, ale aj hudobné koncerty svetových interpretov, ktorí sa Bratislave stále vyhýbajú.

Napriek tomu, že rozsiahla rekonštrukcia Zimného štadióna Ondreja Nepelu môže vyriešiť problém s organizáciou majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2011, projekt vybudovania novej viacúčelovej haly netreba pochovať. A je pritom úplne jedno, kto novú halu Bratislavčanom postaví - či to bude štát, mesto alebo súkromný investor.

(ado)

Páčil sa vám článok?