Šport

  • Šport
  • 07.10.1999 09:00

Tenis nám zatiaľ nejde

0 0

V polovici septembra sa na kurtoch v areáli hotela Áno, prosím uskutočnil tenisový turnaj Fischer Media Cup ´99. V príjemnom prostredí nad bratislavskou Dúbravkou si zmerali sily zástupcovia slovenských tlačových i elektronických médií.

  • Šport
  • 07.10.1999 09:00

Želali si Rodu, príde Nantes

0 0

Zatiaľ čo vo štvrtok 30. septembra interisti vo Viedni po vyradení Rapidu oslavovali postup do 2. kola futbalového Pohára UEFA, o deň neskôr už upierali zraky do ženevského hotela Intercontinental.

  • Šport
  • 23.09.1999 09:00

Zachráni Inter slovenský futbal?

0 0

Štvrtok 16. septembra bol ďalším dňom, po ktorom bolo jasné, že slovenský futbal je veľmi blízko tomu, aby sa dotkol európskeho dna. Naši poslední traja pohároví zástupcovia nastúpili v úvodných stretnutiach 1. kola Pohára UEFA a konečná bilancia bola hrozivá - jediné víťazstvo, dve prehry, celkové skóre 2:9, keď z dvoch „strelených“ gólov jeden padol po priamom kope a druhý bol vlastný. Z hry nedalo ani jedno naše mužstvo gól!

Bratislavský fanúšik si počas leta veľa futbalovej radosti neužil. Najskôr prišlo pohárové zakopnutie Slovana, ktoré sa skončilo potupným vyradením s cyperskou Famagustou v boji o Ligu majstrov. Nasledovalo ligové trápenie belasých a všetko sa to skončilo (dúfajme) potupnou reprezentačnou prehrou 1:5 s Rumunskom.

Už prípravné zápasy so Vsetínom, Třincom, ale najmä Spartou Praha naznačili, že bratislavský divák na hokej nezanevrel. Naopak, minulosezónne výpadky, keď sa belasí neprebojovali zo základnej skupiny Európskej ligy, a následný výbuch v ligovom finále proti Košiciam akoby spôsobili hlad po hokeji.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.