Šport

Najstarší pamätníci si určite spomenú na volejbalistky Střešovíc, ktoré svojho času doslova ničili svoje súperky v najvyššej súťaži a pripisovali si titul za titulom. Tí mladší možno nezabudli na suverénne postavenie vodných pólistov ČH Košice, ktorí si v pohode pripisovali tituly ešte skôr, než sa začali samotné ligové ročníky.

  • Šport
  • 19.11.1998 09:00

Dúbravčania sa už korčuľujú

0 0

Začiatkom novembra bola verejnosti sprístupnená tretia krytá ľadová plocha v Bratislave - na Harmincovej uli­ci v Dúbravke. Zimný štadión vybudovalo mesto prostredníctvom Správy telovýchovných a rekreačných zariadení (STaRZ). Náklady na jej výstavbu dosiahli výšku 55 miliónov korún.

  • Šport
  • 19.11.1998 09:00

Peter Šťastný vstúpil do Siene slávy

0 0

Hokejová legenda Peter Šťastný bol začiatkom tohto týždňa (z pondelka na utorok) slávnostne uvedený do hokejovej Siene slávy - Hall of Fame. Stal sa tak štvrtým európskym, druhým slovenským a prvým bratislavským hokejistom, ktorému sa dostalo tejto cti.

Päťčlenný tím Bratislavských novín testoval ponuku jedál na vianočných trhoch. Kým minulý rok sme ochutnávali netradičné špeciality, tentoraz sme si vyberali stánky, ktoré mali v názvoch „tradičný“, „domáci“ či „ako od babičky“. Oplatí sa veriť upútavkám?

Keď sa pozriete na postavy v Amesovej izbe, pochopíte, že vidieť niečo na vlastné oči neznamená vždy vidieť objektívnu realitu. Tu neplatí - čo vidíš, to je. Pre tento zmyslový zážitok netreba chodiť až do Tricklandie, Amesovu izbu nájdete aj v Bratislave. A užiť aj zvečniť si ju môžete bezplatne.

Na sociálnej sieti sa dnes predpoludním objavili fotografie urobené približne pred týždňom v lese nad Dúbravkou. Vidno na nich stromy, okolo ktorých je nasnežené, ale zároveň nespočetné množstvo okrúhlych útvarov v pomerne pravidelných radoch, na ktorých biela pokrývka nie je. Nielen obyvatelia Dúbravky si celý deň lámali hlavy, čo alebo kto takéto niečo mohol na snehu vytvoriť...

Prípad 71-ročného pána Mariána Šipkovského z Vrakune, ktorý zaplatil za cestu taxíkom z Kramárov do Vrakune takmer 100 eur zaujal obrovské množstvo ľudí. Niektorí sa dokonca rozhodli, že dedkovi prispejú aj finančne, aby v ňom nezostal pocit, že starých ľudí možno takto beztrestne zneužívať na vlastné obohatenie. Na sociálnych sieťach sa už objavila aj fotografia auta ako aj tváre nepoctivého taxikára Aladára Čóku...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.