Šport

V Dúbravke na Harmincovej ulici by mal byť tento rok otvorený nový zimný štadión. Správa telovýchovných a rekreačných zariadení mesta Bratisla­vy (STARZ), ktorá je správcom tohto zariadenia, začala v pondelok 5. októbra so skúšobnou prevádzkou.

  • Šport
  • 24.09.1998 09:00

Dostihy sú šport pre celé rodiny

0 0

Závodisko Bratislava oslávilo tento rok dvadsaťročnicu od pravidelných nedeľňajších popoludní. Areál, ktorý sa stal známym nielen na Slovensku, ale aj v Česku, Maďarsku, Nemecku, Rakúsku či Poľsku síce vznikol o päť rokov skôr, ale v prvých sezónach išlo skôr o jednorazové podujatia.

Futbalovým pamätníkom určite nie je ani dnes do smiechu, keď si spomenú na upršaný 25. apríl 1965. Strieborný tím z predchádzajúcich majstrovstiev sveta - Československo - vtedy v kvalifikácii na svetový šampionát, ktorý bol o rok neskôr v Anglicku, privítal na Tehelnom poli Portugalsko. Zaplnené hľadisko (60 tisíc divákov) si v ten deň nepripúšťalo nič iné ako víťazstvo.

Koncom sedemdesiatych a začiatkom osemdesiatych rokov sa za starým bratislavským mostom začali diať menšie futbalové zázraky. Bývalé SKS Petržalka, neskôr ZŤS, začalo svoju spanilú jazdu, ktorá viedla z divízie až do najvyššej súťaže a na pravý breh Dunaja pritiahla desaťtisícové návštevy.

  • Šport
  • 10.09.1998 09:00

Pod košmi bude pohár i liga

0 0

V najvyššej basketbalovej súťaži mužov má Bratislava dvoch zástupcov - Štart a Inter. Rovnako je na tom aj v I. lige žien, kde naše mesto reprezentujú Slovan a Istrobanka.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.