Po Slavii Mozyr prišiel nórsky Rosenborg

13.12.2006
Páčil sa vám článok?

Bratislavský Inter postúpil do 3. predkola futbalovej Ligy majstrov! S týmto najdôležitejším poznaním sa rozchádzali diváci minulú stredu z Pasienkov, kde náš majster zvíťazil v odvete 2. predkola nad bieloruskou Slaviou Mozyr 1:0 (rovnakým rozdielom zvíťazil aj vonku) a zopakoval tak vlaňajšok, keď sa mu tiež podarilo postúpiť do záverečnej vyraďovacej fázy najpopulárnejšej pohárovej súťaže na starom kontinente, v ktorej už ide o postup do základnej skupiny.

Interisti teda splnili svoj prvý pohárový cieľ a tréner Jozef Bubenko mohol spokojne skonštatovať: ,,Zvíťazili sme doma i vonku, nedostali gól, postup sme si zaslúžili. V odvete sme síce začali pasívnejšie, postupne sme sa však dostali do tempa a potom bolo len otázkou času, kedy premeníme nejaké šance.“ Mužstvo z Pasienkov už dávnejšie vedelo, že pokiaľ prejde cez Mozyr, v 3. predkole ich čaká najznámejšie nórske mužstvo Rosenborg Trondheim. Severania sú už niekoľko rokov stálicou Ligy majstrov. Vďaka šikovnej politike vedenia sa klub vie ekonomicky obracať, na jednej strane síce každoročne predá niekoľko svojich najlepších hráčov, na druhej však dokáže pritiahnuť finančne najprístupnejšie talenty nielen z Nórska, ale aj Dánska, Švédska, či Fínska, ktoré po pár sezónach znovu predá (so ziskom) niekam inam. Úvodné stretnutie 3. predkola Ligy majstrov Inter - Rosenborg máme v tejto chvíli za sebou (skončilo sa po našej uzávierke), odveta sa hrá 22. augusta v Nórsku. Lepší z dvojice postupuje do základnej skupiny, kde už prestáva hra o ,,fazuľky

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.