Slovan odvrátil drámu a je v semifinále play-off

24.3.2010
0
Páčil sa vám článok?

Hokejisti HC Slovana sú v semifinále play-off Extraligy. Rozhodli o tom ich tri výhry za sebou, keď dva razy triumfovali vo Zvolene a v nedeľu aj doma, hoci práve v tomto stretnutí to mali asi najťažšie. Bratislavčania však odmietli prípadnú drámu a sú v najlepšej štvorke.

Po prehre v druhom stretnutí nastúpili slovanisti k tretiemu duelu ako vymenení. Zvolenčanom nedali žiadnu šancu a zápas mal vyrovnaný priebeh len počas domácich presiloviek... Hostia svoju prevahu zvýrazňovali každú tretinu a v závere nepripustili žiadny zvrat. “Potvrdili sme našu kvalitu a som rád, že sme dali zabudnúť na prehru v Bratislave. Odohrali sme dobrý duel, môžem pochváliť celé mužstvo, od brankára Konráda až po posledného hráča, ktorý sa objavil na ľade,” zdôraznil asistent Róbert Pukalovič po víťazstve 4:1.

O deň neskôr si Bratislavčania pripísali tretie víťazstvo (3:2 po samostatných nájazdoch). Dvakrát síce viedli, ale ani raz to neudržali, a tak sa rozhodovalo až v samostatných nájazdoch, ktoré sú však v tejto sezóne slovanistickou špecialitou. Rovnako to bolo aj tentoraz, keď rozhodujúci nájazd premenil Hujsa. Róbert Pukalovič priznal, že tento zápas patril k najťažším: “Znovu sa ukázalo, že v play-off je každé stretnutie náročné a najtesnejšie vedenie ešte nič neznamená. Diváci si znovu mohli prísť na svoje, aj keď v ňom prevládala bojovnosť na úkor kvality. V tejto časti súťaže sa však nehrá na krásu, ale na účel a ten sme víťazstvom splnili. Čo sa týka samostatných nájazdov, ukázali sme v nich naše majstrovstvo.”

Do tretice všetko najťažšie. V celkove piatom zápase série bolo jasné, že Zvolen musí hrať ako o život, čo sa nakoniec aj potvrdilo. Hostia boli dlho na koni. Viedli 2:0 a domáci sa trápili nielen so súperom, ale aj s vlastnou nemohúcnosťou. V posledných sekundách normálneho hracieho času zverenci Antonína Stavjaňu vyrovnali a devätnásť sekúnd pred koncom predĺženia strelili aj víťazný gól!

“Hoci sme upozorňovali, že Zvolen bude bojovať a že to určite nevzdal, nezačali sme dobre. Do polovice poslednej tretiny sme sa trápili a hráči videli, že nič nepríde samo. Navyše sme nemali šťastie, keď sme nevyužili ani vyložené príležitostí. Dnes sme boli šťastnejší, ale aj to patrí k hokeju. Hráči sa aspoň presvedčili, že bojovať treba do poslednej sekundy,” zdôraznil Róbert Pukalovič a Antonín Stavjaňa dodal: “Veľmi sme túžili postúpiť už dnes, som rád, že sa nám to podarilo!”

(mm)
FOTO - SITA

Páčil sa vám článok?