Multifunkčné ihrisko v Záhorskej Bystrici: Otvárali ho hráči ŠK Slovan, petangové dráhy pokrstil Lasky z Pary

21.5.2024
0

Zdroj: MÚ Záhorská Bystrica

Páčil sa vám článok?

Mestská časť Bratislava-Záhorská Bystrica pripravila slávnostné otvorenie nového multifunkčného ihriska a petangových dráh v športovo-oddychovom areáli BYS3T park v lokalite Krče. Viac nám o víkendovej akcii prezradila Miroslava Ryšková z komunikačného oddelenia miestneho úradu.

Červenú pásku a prvý slávnostný výkop absolvoval starosta mestskej časti Jozef Krúpa spolu s ôsmimi futbalistami majstrovského ŠK Slovan Bratislava, nové petangové dráhy pokrstil svojím hodom spevák Lasky z Pary.

Záhorská Bystrica získala na výstavbu nového multifunkčného ihriska dotáciu z Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie vo výške 250.000 eur.

Zdroj: MÚ Záhorská Bystrica

„Ihrisko sme dali do užívania na začiatku jari, ale ako je už v Záhorskej Bystrici zvykom, zaslúžilo si aj slávnostné otvorenie a špeciálnych hostí. Som rád, že na otvorenie prijali pozvanie futbalisti majstrovského Slovana Bratislava a zároveň sme stihli do tohto podujatia dobudovať nové petangové dráhy, ktoré nám pokrstil Lasky z Pary. Po pumptracku, workoute, šachu a ping-pongu sme v našom športovo-oddychovom areáli slávnostne otvorili ďalšie dve športoviská, čím potvrdzujeme, že šport je jedným z pilierov našej mestskej časti,“ hovorí starosta Krúpa.

Multifunkčné ihrisko s umelou trávou má rozmery 64×37 metrov a označená hracia plocha spĺňa rozmery na futbalové turnaje. 

Zdroj: MÚ Záhorská Bystrica

Ihrisko je určené pre širokú verejnosť a využívajú ho aj futbalisti z MFK Záhorská Bystrica. Výstavbu ihriska realizovala pre mestskú časť spoločnosť Sportfinal s. r. o. v posledných dvoch mesiacoch minulého roka.

Zdroj: MÚ Záhorská Bystrica

Na otvorení športovej plochy sa zúčastnili futbalisti zo Slovana Juraj Kucka, Martin Trnovský, Matúš Vojtko, Filip Lichý, David Strelec, Lukáš Pauschek, Vladimír Weiss ml., Nino Marcelli, ktorí absolvovali autogramiádu a následne s Bystričanmi spoločný tréning.

Zdroj: MÚ Záhorská Bystrica

Súčasťou programu bolo aj otvorenie dvoch nových petangových dráh, ktoré v ostatných dňoch pribudli do športovo-oddychového areálu. „O petang bol zo strany obyvateľov záujem, preto ma teší, že sme im takúto plochu mohli ponúknuť. V nasledujúcom období plánujeme osvetlenie areálu, nové oplotenie a výhľadovo v ďalšej etape výstavby tohto areálu aj beachvolejbalové ihrisko, padle a prekrytú univerzálnu betónovú plochu na loptové hry,“ uviedol J. Krúpa.

(ts, ms)

Páčil sa vám článok?