V Pentagone začali stavebné práce na novej stanici mestskej polície

16.2.2022

Zdroj: nc

Páčil sa vám článok?

 V obytnom dome "Pentagon" na Stavbárskej ulici v mestskej časti Vrakuňa začali s budovaním novej stanice mestskej polície. Vznikne v priestoroch bývalého pohostinstva. Stálou prítomnosťou mestských policajtov chce samospráva zvýšiť bezpečnosť v lokalite, ktorá má dlhodobé problémy s drogovo závislými ľuďmi a drogovými dílermi.  

"Momentálne sa realizujú búracie a čistiace práce v priestoroch bývalého pohostinstva na Stavbárskej 42. Zároveň sa pracuje na architektonickom projekte budúcej stanice, ktorá bude slúžiť ako vysunuté pracovisko pre mestských policajtov," priblížila hovorkyňa bratislavskej mestskej polície Barbora Krajčovičová.

Policajná stanica v Pentagone by mala začať fungovať v druhom polroku 2022, termín otvorenia sa predpokladá v letných mesiacoch. Po vzore novej stanice mestskej polície na Obchodnej ulici v centre Bratislavy bude mať miesto prvého kontaktu, spoločné priestory pre policajtov, malú kuchynku i servisné priestory. Chýbať nebude zabezpečovací a kamerový systém.

FOTO a VIDEO: V Pentagone postavia novú policajnú stanicu za 200-tisíc eur, sídliť bude v priestoroch dnešného pohostinstva

Mesto Bratislava plánuje v obytnom dome Pentagon na Stavbárskej ulici vo Vrakuni odkúpiť súčasné priestory pohostinstva a zriadiť v nich stanicu mestskej polície. Stálou prítomnosťou mestských policajtov chce zvýšiť bezpečnosť v lokalite, ktorá má dlhodobé problémy s drogovo závislými ľuďmi a drogovými dílermi. Ak kúpu na budúci týždeň za vyše 200-tisíc eur odsúhlasia bratislavskí mestskí poslanci, nová stanica by mala fungovať už v letných mesiacoch budúceho roka.

Na začiatku by v novej stanici mala mať polícia päťdňovú službu, ak sa podarí získať ďalších policajtov, tak neskôr aj sedemdňovú službu. Priestory bývalého pohostinstva kúpilo hlavné mesto za vyše 200.000 eur. Na jeseň 2021 to odsúhlasilo bratislavské mestské zastupiteľstvo. O vybudovanie stanice štátnej či mestskej polície v okolí Pentagonu roky žiadajú mestské časti Vrakuňa i Podunajské Biskupice. V roku 2017 tam na krátky čas mesto postavilo dočasnú stanicu mestskej polície. Sídlila však len v prívesnom karavane a podľa vrakunského starostu Martina Kuruca projekt nepriniesol želaný efekt.

(TASR)

Páčil sa vám článok?