Mestské lesy neodporúčajú pre vietor návštevu lesoparku

17.1.2022

Zdroj: FB Mestské lesy

Páčil sa vám článok?

Mestské lesy v Bratislave neodporúčajú z bezpečnostných dôvodov počas pondelka návštevu lesoparku. Dôvodom sú výstrahy pred silným vetrom, ktoré vydal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ). Mestská organizácia o tom informuje na sociálnej sieti.

„V pondelok sa očakáva veľmi silný vietor, SHMÚ vydal výstrahu 2. stupňa. Za takýchto podmienok môžu padať aj zdravé stromy, návštevu lesoparku preto odporúčame z bezpečnostných dôvodov odložiť na iný deň," konštatujú mestské lesy. Na opatrnosť apeluje aj hlavné mesto. „Neodporúčame pohyb po parkoch a lesoch," uvádza mesto. Výstrahy pred vetrom pripomína i mestská časť Nové Mesto, v katastrálnom území ktorého sa nachádza napríklad Železná studnička či Koliba. „Vyhýbajte sa miestam, kde môže dôjsť v dôsledku vetra k úrazom a návštevu prírody radšej odložte," podotýka samospráva.

Pre Bratislavu vydal SHMÚ na pondelok výstrahy prvého a neskôr druhého stupňa. Dopoludnia môže vietor dosiahnuť priemernú rýchlosť 45 až 55 kilometrov za hodinu, v nárazoch 65 až 85 kilometrov za hodinu. Neskôr, až do večera sa môže rýchlosť vetra v nárazoch pohybovať okolo 85 až 100 kilometrov za hodinu.

(TASR)

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie