Bratislava očakáva pre aktuálny lockdown výpadky tržieb v mestských firmách

25.11.2021

Zdroj: Google Maps

Páčil sa vám článok?

 Mesto Bratislava očakáva pre aktuálny lockdown opäť výpadky tržieb v mestských organizáciách. Obmedzenie pohybu ovplyvní aj piatkové (26. 11.) otvorenie Bratislavských Vianoc.

Najväčší dopad má mať aktuálna situácia na mestské organizácie ako Dopravný podnik Bratislava, ktorý pre zníženie mobility môže mať opätovné výpadky tržieb. "Obmedzený bude režim aj kultúrnych organizácií (Múzeum mesta Bratislavy, Galéria mesta Bratislavy, Mestská knižnica v Bratislave), čo tiež znamená výpadky tržieb," podotkla hovorkyňa Bratislavy Katarína Rajčanová. Rovnako aj Bratislavskému kultúrnemu a informačnému stredisku sa zužujú možnosti organizovania jednotlivých podujatí. Aj to sa podľa magistrátu odrazí na výpadkoch tržieb.

Správa telovýchovných a rekreačných zariadení hlavného mesta  tiež očakáva výpadky tržieb z predaja lístkov, z plavárne Pasienky. Pre lockdown je zatvorená aj bratislavská zoologická záhrada. Aj tu počítajú s výpadkami tržieb napriek tomu, že zima nie je top sezóna. "Dopad na mestské pohrebníctvo Marianum vzhľadom na aktuálnu situáciu budeme vedieť vyhodnotiť až neskôr," podotkla Rajčanová.

Na chod bratislavského magistrátu nemajú mať aktuálne obmedzenia výrazný dopad, keďže tu fungovali v podobnom režime aj v minulosti a prispôsobili tomu chod úradu. "V nasledujúce dni budeme naďalej minimalizovať osobný pracovný kontakt a mobilitu na pracovisko. Umožníme home office, ktorý sa osvedčil. Pri pracovníkoch, ktorí pre povahu práce musia fungovať priamo na pracovisku, budeme vyžadovať dodržiavanie OTP režimu pri vstupe do práce," spresnila hovorkyňa. Stretnutia budú pracovníci magistrátu organizovať v online priestore s cieľom prispieť k zlepšeniu situácie.

Zlá pandemická situácia spôsobila, že aj tento rok sa nebudú konať vianočné trhy v centre Bratislavy. Hlavné mesto však na piatok  chystá otvorenie Bratislavských Vianoc. Podujatie muselo prispôsobiť aktuálne platným nariadeniam. "Otvorenie Bratislavských Vianoc bude možné sledovať výlučne prostredníctvom ohláseného livestreamu v piatok od 18.00 h," uviedla Rajčanová. Živého vysielania na sociálnej sieti sa majú zúčastniť okrem bratislavského primátora Matúša Valla aj viacerí hostia.

Na Slovensku platí počas najbližších dvoch týždňov tzv. lockdown. Znamená to zatvorené reštaurácie, kaviarne, obchody (okrem tých základných ako potraviny, lekárne či drogérie), zákaz navštevovať športové podujatia či organizovať večierky.

(TASR)

Páčil sa vám článok?