Vyhliadkové mólo na Kuchajde je po rokoch zrekonštruované, je na ňom i srdce

14.2.2020
0

Zdroj: FB Rudolf Kusý

Páčil sa vám článok?

Návštevníci areálu prírodného kúpaliska Kuchajda v bratislavskom Novom Meste sa dočkali funkčného vyhliadkového móla. To bolo niekoľko rokov z bezpečnostných dôvodov pre opotrebované podlahové dosky uzatvorené.

Koncom minulého roka sa do jeho obnovy pustil vlastník neďalekého nákupného centra, rakúska spoločnosť Immofinanz.

Na vynovenom móle pribudla zároveň dizajnová inštalácia v tvare srdca, ktorá reprezentuje vzťah Novomešťanov k ich mestskej časti. "Nové mólo a fotopoint sú prvým krokom k výrazne väčšiemu prepojeniu nákupného centra, kancelárií a areálu jazera Kuchajda," poznamenáva rakúska spoločnosť, ktorá verí, že novootvorené mólo priláka ešte viac návštevníkov.

"Kuchajda je srdcovou záležitosťou nielen Novomešťanov, ale aj mojou, veď kúsok odtiaľto som vyrastal. Preto som rád, že sa nám vlani podarilo zabezpečiť rekonštrukciu roky chátrajúceho móla, na ktoré teraz pribudlo aj symbolické srdce," uviedol novomestský starosta Rudolf Kusý s tým, že mestská časť pomaly rozbieha práce súvisiace s prípravou areálu na novú sezónu.

Kusý na opravenom móle pri symbolickom srdci:

Zdroj: FB Rudolf Kusý

Vyhliadkové mólo na Kuchajde vybudovalo v roku 2000 neďaleké obchodné centrum. Vzniklo ako "bodka", respektíve zakončenie prekrytia technológií, ktoré patria k centru. Samospráva v roku 2019 informovala, že sa jej s vlastníkom móla podarilo dohodnúť na jeho rekonštrukcii. "Mólo nie je vo vlastníctve mestskej časti, preto ho nemohla zrekonštruovať na vlastné náklady," vysvetlila vlani v lete mestská časť. Vynovené mólo bude slúžiť pôvodnému účelu ako voľný vyhliadkový priestor bez sedenia.

FOTO: Všimli ste si na tejto papuči niečo nezvyčajné - nemalo by byť jej používanie nezákonné?

Do redakcie sme dostali fotografiu mechanického zabezpečovacieho zariadenia, teda tzv. papuče, ktorá sa nachádzala na kolese auta stojaceho na Lazaretského ulici. Priznáme sa, že nápis na nej uvedený nás zaujal z dvoch dôvodov - jednak tým, že nie je jasné, ktorej polícii papuča patrí a teda, kto je zodpovedný aj za pravopisnú chybu v texte. Pustili sme sa do pátrania a dospeli k prekvapujúcemu zisteniu, pri ktorých sa preklep na papuči stáva vlastne úplne nepodstatným...

(TASR) 

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.