• Samospráva
  • 01.05.2019 09:45

Viete, aké miesto dostal doterajší kontrolór mesta P. Šinály?

0 0
Peter Šinály
Zdroj: TASR - Marko Erd

Bez miesta neostal. Doterajší kontrolór mesta Bratislavy Peter Šinály nastupuje od začiatku mája na nový post.

Šinály bude zastávať miesto prednostu miestneho úradu v Petržalke. Potvrdil to Radovan Choleva z petržalskej samosprávy. "Starosta si ho vybral najmä pre jeho dlhoročné skúsenosti s komunálnou politikou, čistému profesijnému profilu a bezproblémové desaťročné pôsobenie na pozícii hlavného kontrolóra hlavného mesta," spresnil Choleva.

Vo funkcii prednostu petržalského miestneho úradu bol doteraz Miroslav Štefánik. Na tomto poste bol aj v čase, keď mestskú časť viedol bývalý petržalský starosta Vladimír Bajan.

Šinály bol mestským kontrolórom od roku 2009. Do funkcie ho zvolilo mestské zastupiteľstvo aj v roku 2015, odkedy mu plynulo ďalšie šesťročné funkčné obdobie. Vo februári oficiálne oznámil, že sa vzdáva k 30. aprílu funkcie mestského kontrolóra. Bratislavské mestské zastupiteľstvo v apríli zvolilo nového mestského kontrolóra. Od začiatku mája nim je na šesťročné funkčné obdobie Marián Miškanin.

(TASR)

Návrh parkovacej politiky hlavného mesta SR, ktorý začal prezentovať primátor Matúš Vallo, by mal byť schválený v roku 2020, ale už teraz sa o ňom vášnivo diskutuje. Úplne stotožnení s ním nie sú ani všetci zvolení predstavitelia samosprávy. Jedným z nich je mestský poslanec Milan Vetrák. Ten má pripravených niekoľko návrhov, ktoré by mohli pomôcť mestským častiam a jej obyvateľom, aby sa mohla stať mestská parkovacia politika ľahšie prijateľnou.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.