Na Jakubovom námestí počas budúceho týždňa vyrúbu strom

22.3.2019
0
Strom na Jakubovom námestí

Zdroj: MÚ Staré Mesto

Páčil sa vám článok?

Rúbanie drevín prijímajú Bratislavčania väčšinou s nevôľou. Samospráva v Starom Meste však informuje, že jeden zo stromov na Jakubáku v centre mesta jednoducho odstrániť musia.

"Nerobíme to radi, ale jeden z veľkých stromov na Jakubáku budeme musieť odstrániť. Dôvodom je havarijný stav dreviny, ktorý bezprostredne ohrozuje bezpečnosť a zdravie obyvateľov. Reagovať treba rýchlo - aj preto, aby bolo námestie bezpečné v čase konania Dobrého trhu - na Jakubáku bude opäť 27. apríla," informovala samospráva na svojej stránke.

"Veľká časť koruny je napadnutá imelom a je odumretá alebo odumiera. Keďže imelo odčerpáva živiny z vodivých pletív stromu, spôsobuje preťaženie napadnutých konárov. V kombinácii s veterným počasím v poslednej dobe, narastá veľké riziko statického zlyhania v korune, čo sme v menšej miere mohli pozorovať v predchádzajúcich dňoch," vysvetľuje Tomáš Ferenčucha z referátu životného prostredia MÚ Bratislava-Staré Mesto. 

Zdroj: MÚ Staré Mesto

Výrub bude vykonaný pravdepodobne v stredu. 27.3.2019, pričom vyrúbaný strom nahradia novým.

(ms)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.