Počas víkendu odhalili policajti v Bratislavskom kraji ďalších opitých vodičov
Zdroj: FB Polícia SR - Bratislavskí kraj
Ani uplynulý víkend sa nezaobišiel bez opitých vodičov, ktorých sa podarilo zadržať policajtom. Informovala nás o tom policajná hovorkyňa Silvia Šimková.
"V sobotu v skorých ranných hodinách v areáli Slnečných jazier riešili seneckí dopravní policajti 19 – ročného Oleksandra, občana Ukrajiny, ktorý jazdil s motorovým vozidlom zn. Škoda pod vplyvom alkoholu," uviedla Šimková.
Jeho jazdu po objekte v protismere si všimol pracovník SBS, ktorý privolal políciu. Privolaná hliadka 19–ročného vodiča podrobila vykonaniu dychovej skúšky, ktorá v jeho prípade mala pozitívny výsledok 1,48 promile.
"Za svoj čin a to jazdu pod vplyvom alkoholu v stave miernej opilosti si obvinenie vypočul v cele policajného zaistenia," dodala.
Ďalším vodičom, ktorý sa zaradil do víkendovej štatistiky opilcov, bol 40–ročný Daniel z Bratislavy. V čase okolo 21:05 h jazdil na Forde po Panónskej ceste v smere na centrum mesta, zastavili ho však policajti.
"Po vykonaní dychovej skúšky, ktorej hodnota bola 2,52 promile, bol 40–ročný Daniel obmedzený na osobnej slobode a v stave ťažkej opilosti putoval do cely policajného zaistenia," priblížila Šimková.
Oboch vodičov obvinenili z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, hrozí im trest odňatia slobody až na jeden rok.
(ms)