Polícia upozorňuje na novú fintu podvodníkov, stretla sa s ňou v Bratislavskom kraji

14.5.2024
0

Zdroj: pixabay

Páčil sa vám článok?

Bratislavská polícia upozorňuje verejnosť na novú formu podvodov, s ktorou sa v uplynulých dňoch stretla na území Bratislavského kraja. V tejto súvislosti apeluje na ľudí, aby neposkytovali údaje o svojej platobnej karte. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti.

Priblížila, že podvodník vydávajúci sa za kamarátku poškodenej ju mal kontaktovať cez súkromnú správu na sociálnej sieti. Oznámil jej, že údajne vyhrala 900 eur prostredníctvom telefónneho operátora, avšak najprv musí platobnou kartou uhradiť 277,96 eura.

Žena preto prostredníctvom mobilnej aplikácie poskytla informácie o svojej platobnej karte, následkom čoho o financie prišla a kartu jej zablokovali.

Polícia v tejto súvislosti apeluje na ľudí, aby za žiadnych okolností neposkytovali žiadne údaje z platobnej karty, ako sú číslo karty, údaj o platnosti karty, CVV alebo prístupové heslá. "Ak vás kontaktuje spoločnosť, fyzická osoba, ktorú nepoznáte, prípadne poznáte, ale nemáte z toho dobrý pocit, máte pochybnosti - pýtajte sa, volajte známym a predovšetkým na číslo 158, keďže môže ísť o podvod," dodala.

(TASR)

Páčil sa vám článok?