Bratislavská kriminálka odhalila sofistikovaných zlodejov nafty

12.4.2024
0

Zdroj: FB Políca SR- Bratislavský kraj

Páčil sa vám článok?

Bratislavská krajská kriminálka objasnila v rámci akcie Zavar sofistikovanú krádež pohonných hmôt. V jednom z objektov v obci Kaplná v okrese Senec totiž dochádzalo k nelegálnemu odčerpávaniu motorovej nafty z produktovodu vedúceho zo Slovenska do Českej republiky.

Obvineniu už čelí 53-ročný Igor N. a 48-ročný Mareks K. z Lotyšska. Informovala o tom bratislavská krajská policajná hovorkyňa Jana Šimunková.

"Páchatelia sa prostredníctvom odberných hadíc napojili doposiaľ presne nezisteným spôsobom na produktovod, z ktorého pomocou technického zariadenia odčerpávali naftu," skonštatovala Šimunková.

Zdroj: FB Políca SR- Bratislavský kraj

Odberné hadice boli položené v hĺbke 60 centimetrov, naftu odčerpávali do vopred pripravených veľkokapacitných flexibilných vakov na kvapalinu. Vyšetrovaním polícia zistila, že došlo k odčerpaniu motorovej nafty v celkovom objeme 63.700 litrov, čo predstavuje škodu približne 68.800 eur.

Zdroj: FB Políca SR- Bratislavský kraj

Jeden z mužov čelí obvineniu zo zločinu krádeže, druhý zo zločinu krádeže spáchaného v štádiu prípravy. Za uvedené trestné činy hrozí páchateľom trest odňatia slobody na tri až desať rokov. Vykonané boli viaceré domové prehliadky a prehliadky iných priestorov. Vyšetrovateľ pokračuje v súčasnosti v ohliadke miesta činu.

Zdroj: FB Políca SR- Bratislavský kraj

(TASR)

Páčil sa vám článok?