Proces v kauze vraždy D. Tupého odročili na máj

26.2.2024
0

Zdroj: TASR - Martin Baumann

Páčil sa vám článok?

Súdny proces v prípade vraždy študenta Daniela Tupého odročili v pondelok na 20. mája. Súd predvolal ďalších šesť svedkov.

Na pondelňajšie hlavné pojednávanie sa dostavili traja svedkovia. Dvaja z nich tvrdili, že obžalovaného Adama Puškára nepoznajú.

Puškár (na foto vpravo, vľavo jeho advokát Roman Benedikovič) naďalej trvá na tom, že chce dokázať svoju nevinu, aj v prípade, že by skutok, ktorý mu je kladený za vinu, mohol byť premlčaný na základe novely Trestného zákona. Otec Daniela Tupého si myslí, že vražda by nemala byť nikdy premlčaná.

Daniela Tupého zavraždili 4. novembra 2005 vo večerných hodinách v bratislavskom parku na Tyršovom nábreží. Na študentov zaútočila pri petržalskom brehu Dunaja skupina mužov vyzbrojených nožmi a boxermi. Zranenia utrpeli viacerí ľudia.

(TASR, ms)

Páčil sa vám článok?