Šialené: Seniorka v Petržalke postupne odovzdala podvodníkom 275.900 eur

10.11.2023
0

Zdroj: FB Polícia SR - Bratislavský kraj

Páčil sa vám článok?

Rekordnú sumu peňazí v priebehu niekoľkých dní vylákali podvodníci od 73-ročnej seniorky z Petržalky. Informovala nás o tom bratislavská policajná hovorkyňa Jana Šimunková.

Seniorke zatelefonoval s naliehavou prosbou o finančnú pomoc neznámy muž, ktorý sa predstavil ako priateľ jej netere.  Oznámil jej, že je vo veľkej finančnej a časovej tiesni, a preto urýchlene potrebuje požičať čo najviac peňazí. Účel a ani výšku sumy jej neuviedol. Žena vybrala zo svojho účtu 24 000 eur, ktoré odovzdala pri nemocnici na Kramároch ,,blízkemu priateľovi“ neterinho priateľa.

Pri prvom telefonáte to však neskončilo a falošný priateľ netere sa ozval opäť. Tentokrát žiadal seniorku o peniaze, ktoré potreboval na investovanie do zlata. Žena súhlasila a podľa jeho pokynov išla ku smetným nádobám nachádzajúcich sa v blízkosti jej bydliska, kde položila igelitku s hotovosťou 129 000 eur.

"Ani 153 000 eur podvodníkovi nestačilo a opakovane žiadal od seniorky peniaze na investovanie do zlata. Tá opäť zabalila do igelitky ďalších 103 000 eur v hotovosti, ktoré následne uložila pri rovnakých smetiakoch ako predošlý raz.
Pri jednom z odovzdávaní peňazí, seniorka vložila do igelitky aj platobnú kartu s PIN kódom, z ktorej jej páchatelia vybrali ďalších 19 900 eur z rôznych bankomatov v Prahe," priblížila Šimunková.

Neznámy podvodník počas 22 dní telefonicky kontaktoval seniorku spolu 160-krát, pričom celkový čas ich hovorov bol v trvaní 18,3 hodiny.

"Vyšetrovateľ bratislavskej krajskej kriminálky začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci zločinu podvodu spáchaného na chránenej osobe," dodala hvorkyňa.

(ms)

Páčil sa vám článok?