Prípad 22-ročnej študentky: Obvinený záchranár putuje do väzby

16.9.2023
0

Zdroj: Google Maps

Páčil sa vám článok?

Bratislavský súd dnes poslal 54-ročného Iva P obvineného v prípade únosu a znásilnenia 22-ročnej študentky VŠMU do väzby. Na proces si tak počká za mrežami.

"V Justičnom paláci v Bratislave súd rozhodol o vzatí do väzby Iva P. Obvinený tak bude stíhaný väzobne. Vyšetrovatelia vinia muža zo zločinu znásilnenia závažnejším spôsobom konania," informoval portál noviny.sk.

Obvinenému hrozí 7 až 15 rokov za mrežami. V priebehu vyšetrovania pri hľadaní dôkazov urobili policajti viacero domových prehliadok, napríklad v rodičovskom dome obvineného na Kolibe, ako aj prehliadok iných priestorov a ďalších zaisťovacích úkonov.

VIDEO:

"Vyšetrovateľ vo veci spracoval podnet na vzatie obvineného I.P. do väzby a spisový materiál bol dňa 15. 09. 2023 predložený službukonajúcemu prokurátorovi Krajskej prokuratúry Bratislava. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie a citlivosť prípadu nebudeme zatiaľ poskytovať bližšie informácie. Tieto budú poskytnuté, až keď to procesná situácia umožní," dodal Szeiff. 

Bratislavská kriminálka zároveň ďakuje všetkým ľuďom, ktorí jej v priebehu štyroch dní od začatia trestného stíhania poskytli spoluprácu a pomoc, na základe ktorej sa podarilo páchateľa v krátkej dobe identifikovať a zadržať.

(ms)

Páčil sa vám článok?