Tragická dopravná nehoda na Búdkovej ulici: Vyhasol život profesora Veliča

31.7.2023
0

Zdroj: TASR- Pavel Neubauer

Páčil sa vám článok?

Veľmi smutná správa. Dnes dopoludnia vyhasol pri dopravnej nehode v Bratislave život bývalého štátneho tajomníka ministerstva investícií a regionálneho rozvoja Dušana Veliča.

K nehode došlo v pondelok približne o 11.30 h na Búdkovej ulici v Starom Meste. 

Podľa zatiaľ zistených informácií k zrážke motorového vozidla s motocyklistom malo dôjsť pri vychádzaní osobného auta. Volvo z parkoviska na hlavnú cestu. Vodičom motorky a obeťou nehody bol práve 56-ročný profesor Dušan Velič.

"Vodič motocykla v dôsledku zrážky utrpel zranenia nezlučiteľné so životom, ktorým na mieste podľahol. Dychová skúška u 42-ročného vodiča vozidla zn. Volvo bola s negatívnym výsledkom," uvádza hovorkyňa bratislavskej polície Jana Šimunková. Okolnosti a presné príčiny dopravnej nehody sú v štádiu objasňovania.

Na jeseň 2022 kandidoval Dušan Velič aj na post bratislavského župana.

Na smutnú správu zareagovalo na sociálnej sieti aj Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR: "Dušana Veliča sme si vážili ako kolegu a človeka pre jeho odbornosť a zanietenosť. Po vyše dvojročnej misii vo funkcii štátneho tajomníka nášho ministerstva zanechal za sebou kus práce v presadzovaní nových a férových pravidiel regionálneho rozvoja. Bol to výborný kolega, priateľ, odborník, profesionál, ktorý si svojím ľudským prístupom vedel získať srdcia a vždy hľadal cesty, ako povzbudiť a prispieť k vyriešeniu aj tých najzložitejších problémov."

"Dušanko, budeš nám strašne chýbať... Skvelý človek, vedec, výborný parťák, večný optimista a vášnivý motorkár. Ďakujem Ti za všetko, nikdy nezabudneme, vždy budeš v našich srdciach! Sme v modlitbe s jeho drahou rodinou," uviedla Veronika Remišová.

K tragickej udalosti sa vyjadril aj expremiér Igor Matovič. Za jeho hnutie totiž Velič kandidoval v nadchádzajúcich voľbách zo 145. miesta. A ešte počas víkendu boli spolu počaz známej fiatkovej akcie v Bardejove: "Počas celej soboty v Bardejove som ho tak kukom-bokom sledoval … neúnavne komunikoval s ľuďmi, trpezlivo odpovedal na otázky. Plný energie a odhodlania zviesť kľúčový zápas za Slovensko. … až som mal pocit, že zo všetkých nás mal v sebe akosi najviac energie. Išiel naplno. Vždy veril tomu, čo robil a neúnavne šíril optimizmus a dobrú náladu," uviedol Matovič.

Dušan Velič sa narodil v roku 1966 v Žiline. Študoval na Slovenskej vysokej škole technickej v Bratislave, na Wayne State University v Detroite a na Univerzite Komenského v Bratislave, kde pôsobil ako pedagóg. Zastával aj funkciu štátneho tajomníka na Ministerstve investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR pod vedením Veroniky Remišovej.

​(ivk, ms)

Páčil sa vám článok?