Práce na hrubej stavbe policajnej stanice v Pentagone sú skoro hotové

28.5.2022
0

Zdroj: FB MsP Bratislava

Páčil sa vám článok?

Práce na hrubej stavbe novej stanice bratislavskej mestskej polície v obytnom dome "Pentagon" na Stavbárskej ulici v bratislavskej Vrakuni sú už takmer dokončené. Informuje o tom mestská polícia s tým, že v najbližších týždňoch budú prebiehať práce na elektrických rozvodoch a úprave povrchov stien a podláh.

Termín otvorenia stanice v priestoroch bývalého pohostinstva sa predpokladá v letných mesiacoch. "Súčasťou stanice bude, obdobne ako na Útvare zásahovej jednotky a kynológie na Obchodnej ulici, aj front office – teda miesto prvého kontaktu," spresnila mestská polícia.

Obyvatelia tu budú môcť nahlasovať podnety alebo sa prísť s policajtmi poradiť v prípade akéhokoľvek problému. "Nové pracovisko na Stavbárskej ulici nám umožní dôvernejšie poznať situáciu v mestských častiach Vrakuňa a Podunajské Biskupice, byť efektívnejší pri riešení problémov a zároveň pôsobiť preventívne," podotkla polícia.

Zdroj: FB MsP Bratislava

Stálou prítomnosťou mestských policajtov chce bratislavská samospráva zvýšiť bezpečnosť v lokalite, ktorá má dlhodobé problémy s drogovo závislými ľuďmi a drogovými dílermi. Na začiatku by v novej stanici mala mať polícia päťdňovú službu, ak sa podarí získať ďalších policajtov, tak neskôr aj sedemdňovú službu.

Zdroj: FB MsP Bratislava

Priestory bývalého pohostinstva kúpilo hlavné mesto za vyše 200.000 eur. Minulý rok na jeseň to odsúhlasilo bratislavské mestské zastupiteľstvo. O vybudovanie stanice štátnej či mestskej polície v okolí Pentagonu roky žiadajú mestské časti Vrakuňa i Podunajské Biskupice. V roku 2017 tam na krátky čas mesto postavilo dočasnú stanicu mestskej polície. Sídlila však len v prívesnom karavane a podľa vrakunského starostu Martina Kuruca projekt nepriniesol želaný efekt.

(TASR) 

Páčil sa vám článok?