Policajný záťah v centre mesta, zameraný bol aj na dodržiavanie pandemických opatrení

9.10.2021
razia

Zdroj: Facebook/ Polícia SR - Bratislavský kraj

Páčil sa vám článok?

Včera vo večerných hodinách sa v historickom centre Bratislavy uskutočnila policajná akcia zameraná na problematickú uličnú kriminalitu, zneužívanie alkoholických nápojov, a taktiež na dodržiavanie aktuálnych platných protipandemických opatrení. Informovala o tom bratislavská krajská policajná hovorkyňa Veronika Martiniaková.

Polícia spresnila, že v tejto súvislosti boli súčasťou policajného tímu aj pracovníčky Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktoré v rámci razie zaznamenali veľké množstvo porušení. "Polícia predviedla na obvodné oddelenia PZ spolu 17 mladistvých osôb, u ktorých bolo zistené požitie alkoholických nápojov," priblížila hovorkyňa s tým, že v obdobných kontrolách plánuje polícia pokračovať aj v budúcnosti.

Zdroj: Facebook/ Polícia SR - Bratislavský kraj

Mestská polícia Bratislava na sociálnej sieti napísala, že neplnoletých, ktorí nerešpektovali zákaz požívania alkoholu, bolo opäť viac ako čakali. "Mestská polícia na základe piatkových zistení odstúpi správnym orgánom desať takýchto prípadov," uviedla. Rodičom detí hrozí podľa mestskej polície nielen pokuta, ale aj zastavenie výplaty prídavku na dieťa zo strany príslušných úradov práce, sociálnych vecí a rodiny po dobu troch mesiacov.

​(nc)

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie