Cudzinec na kolobežke nedal prednosť automobilu a skončil s otrasom mozgu!

19.7.2021

Zdroj: FB Polícia SR - Bratislavský kraj

Páčil sa vám článok?

Podľa doposiaľ zistených informácii k dopravnej nehode došlo dňa 18. júla 2021 v čase o 12:00 h v blízkosti jedného z administratívno-bytových komplexov na Landererovej ulici v Bratislave, a to tak, že 25–ročný kolobežkár cudzej štátnej príslušnosti náhle vstúpil do jazdnej dráhy osobného motorového vozidla zn. Škoda Octavia, ktoré vychádzalo z podzemného parkoviska.

Muž mal na kolobežke prechádzať cez priechod pre chodcov, pričom sa vopred nepresvedčil o bezpečnosti v cestnej premávke. Tak došlo k ich zrážke. Kolobežkár utrpel zranenia,  ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie. Obaja účastníci nehody boli na mieste podrobení dychovej skúške s negatívnym výsledkom merania.

"Prípadov nehôd a úrazov kolobežkárov na celom Slovensku pribúda a ľudia mnohokrát preceňujú svoje schopnosti. Kolobežka s motorčekom dokáže ísť pomerne rýchlo a obzvlášť, ak sa s ňou pustíte dole kopcom! Vo vysokej rýchlosti sa veľmi ľahko môže stať neovládateľnou a rovnako ako na bicykli, či motorke, hrozia v prípade pádu naozaj vážne zranenia!  Preto zbytočne neriskujte, nehľadajte rýchlostné limity tohto novodobého dopravného prostriedku a predvídajte čo sa môže stať! V opačnom prípade to môže mať vážne následky," upozorňuje hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ SR v Bratislave Veronika Martiniaková.

Zdroj: FB Polícia SR - Bratislavský kraj

​Cudzinec na kolobežke skončil s rozbitou hlavou a otrasom mozgu v nemocnici...

(ars)

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie