Smutný príbeh so šťastným koncom: Psíka Darka, ktorý mal ťažký osud, napokon niekto ešte aj ukradol

23.2.2021
0

Zdroj: MsP

Páčil sa vám článok?

Kríženec labradorského retrievera Darko si prešiel neľahkým životom. A keď sa staršieho, už jedenásťročného psíka podarilo aspoň dočasne umiestniť do dobrých rúk, na Dunajskej ulici v Bratislave ho pred Lidlom novej mladej obyvateľke Starého Mesta ukradli. Rozbehla sa veľká pátracia akcia, ktorá našťastie dobre dopadla.

Psíka si pred mesiacom zobrala do osobnej starostlivosti od občianskeho združenia Pomoc opusteným zvieratám Pezinok mladá žena bývajúca v centre Bratislavy. "Jeho pôvodný majiteľ zomrel. Nahlásil nám ho sused a rodina, u ktorej žil, sa ho vzdala," prezradili nám v spomínanom občianskom združení, ktoré sa venuje záchrane zvierat. Darko je starší, má veľké zdravotné problémy, kríva, polovicu tela má bez srsti, musí pravidelne užívať lieky na štítnu žlazu, potrebuje teplo, kúpeľ a staroslivosť o srsť a kožu, i preto nebolo ľahké mu nájsť dočasnú opateru. O to smutnejšie bolo prekvapenie, keď psíka niekto cez víkend pred obchodom ukradol. "Dočaskárka ho nechala na chvíľu uviazaného aj s náhubkom pred Lidlom na Dunajskej ulici (doma šteká, tak ho vzala so sebou) a niekto ho stihol za 15 minút ukradnúť," informovalo OZ.

Do hľadania Darka sa na sociálnej sieti zapojil aj miestny úrad v Starom Meste. "V sobotu podvečer niekto zobral spred Lidla na Dunajskej ulici tohto psíka. Psík Darko bol v zúboženom stave, možno ho teda niekto vzal preto, aby mu pomohol. Pravdou však je, že bol už vlastne zachránený," informovalo Staré Mesto. Do pátrania sa zapojili i mestskí policajti. Vo svojom voľnom čase sa pridala aj Oľga Krištofičová, taktiež mestská policajtka, ktorá je známa ako milovníčka zvierat. Svedkovia dokonca videli zlodeja. Malo ísť o muža oblečeného v čiernom,  ktorý bol pravdepodobne pod vplyvom alkoholu. Dokonca ho mali vidieť, ako sa so psíkom pokúša žobrať. Nakoniec všetko dobre dopadlo, neznámy muž však Darka odviedol dosť ďaleko.

Zdroj: OZ POZP

Stratený Darko.

"V nedeľu telefonicky na mestskú políciu oznámila vo večerných hodinách neznáma volajúca, že pri mauzóleu Chatama Sofera na Nábreží armádneho generála Ludvíka Svobodu je uviazaný o strom v húštine veľký pes. Policajti z expozitúry mestskej polície Bratislava 1 tento oznam preverili a psa uviazaného o plot skutočne našli. Ukázalo sa, že v tomto prípade to bol 11-ročný labradorský retríver, ktorého mala v dočasnej starostlivosti od OZ Pomoc opusteným zvieratám Pezinok zapožičaného mladá Bratislavčanka bývajúca v centre mesta. Práve tej ho neznámy zlodej ukradol na Dunajskej ulici. Psíka sa podarilo stotožniť aj vďaka mestskej policajtke Oľge Krištofičovej, ktorá sa vo voľnom čase venuje záchrane zvierat a sama sa do hľadania tohto psíka aktívne zapojila," prezradil nám hovorca mestskej polície Peter Pleva.

Zdroj: MsP

Darka našli uviazaného pri tuneli.

Oľgu Krištofičovú si možno pamätáte aj z prípadu spred troch rokov, keď sa aktívne zapojila v centre mesta do odchytu vzácneho šakala. Oľge kolegovia najskôr poslali fotku psa uviazaného v kríkoch, no z tej nevedela usúdiť, či ide o Darka. A tak sadla do auta a vybrala sa k tunelu. Psík štekal, a tak sa k nemu policajti radšej nepribližovali. "Nenapadlo ich osloviť ho menom, či bude reagovať. Keď som na neho zavolala, prestal štekat a začal krútiť chvostom. Potom už bolo možné sa k nemu priblížiť a pozrieť ho zblízka. Zranený nebol, iba vyhladovaný a uzimený," prezradila pre banoviny.sk Oľga Krištofičová.

Zdroj: MsP

​Darko s Oľgou a svojimi ďalšími záchrancami z mestskej polície.

Zdroj: MsP

​Psík v rukách nálezcov.

V súčasnosti už je Darko späť u svojej dočasnej "paničky" v centre mesta.

Zdroj: OZ POZP

Dnes už je Darko späť pri svojej dočasnej paničke.

(ms)

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie